Adobe wypuszcza Media Playera

Adobe wypuściło finalną wersję programu Media Player. To tradycyjny, desktopowy klient, który pozwala na zarządzanie plikami multimedialnymi pobieranymi czy odtwarzanymi przez sieć – podał ReadWriteWeb.

AMP opiera się na opracowanej przez Adobe platformie programistycznej Adobe Integrate Runtime, której pierwsza oficjalna edycja trafiła do rąk użytkowników w lutym tego roku. Oba programy są oczywiście całkowicie bezpłatne.

Media Player przypomina trochę czytnik kanałów RSS. Użytkownicy mogą wyszukiwać i oglądać interesujące ich materiały, a także dodawać subskrypcje wirtualnych kanałów. Aplikacja sama sprawdzi, czy pojawiła się nowa zawartość i poinformuje o tym fakcie internautę.

Wśród partnerów Adobe znajdują się takie tuzy jak CBS, MTV Networks (takie kanały jak Comedy Central czy Nickelodeon), Universal Music Group, PBS (amerykańska telewizja publiczna) czy Scripps Networks (stacje Food Network, Fine Living itd.). Ale swoje pliki mogą publikować także zewnętrzne firmy.

Do odtwarzania multimediów wykorzystywana jest technologia Flash – nie jest problemem obsługa formatów HD (1080px, 720px).

Źródło: ReadWriteWeb

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top