AIWA inwestuje w Sonics

AIWA Marketing of Europe poinformowało o rozpoczęciu nowej kampanii reklamowej i promocyjnej, której celem jest odświeżenie marki AIWA w Europie. Autorem kampanii o ogólnoświatowym zasięgu jest firma Wieden + Kennedy z Berlina. Odświeżająca i emocjonująca kampania skierowana jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat, często korzystających z Internetu, określanych mianem generacji “I want”.

Kreatywna część kampanii uwypukla aspekty swobody, z jaką wiąże się nowa marka AIWA – młodość, indywidualność i radość. Podkreśla także szeroki zakres oferowanych produktów audio. Na kampanię, która startuje we wrześniu, złożą się sponsorowane wydarzenia w telewizji i Internecie, reklama drukowana i outdoorowa, a także szereg działań internetowych i promocyjnych. Kampania obejmie swoim zasięgiem wszystkie kraje w Europie i stanowi wyraz całkowicie nowej strategii AIWA, która w tej chwili chce być raczej marką rynkową, niż organizacją ukierunkowaną na prostą sprzedaż.

Agencja Wieden + Kennedy wygrała przetarg na organizację kampanii w marcu tego roku. Zintegrowana kampania jest pierwszym od wielu lat tak konkretnym programem promocji marki w historii firmy. Jednocześnie jest spełnieniem zobowiązania macierzystej firmy, Sony Corporation, do poważnego zainwestowania w odświeżenie wizerunku AIWA. Sony Corporation stał się jedynym właścicielem marki AIWA w październiku 2002.

“Wieden + Kennedy otrzymała funkcję agencji kreatywnej AIWA głównie ze względu na ich udokumentowane sukcesy w tworzeniu wizerunku marek” – mówi Patrick Butler, dyrektor generalny Marketing Communications w AIWA Marketing of Europe. “Zaprojektowali dla nas kampanię, która powinna połączyć doświadczenie firmy AIWA i młodych odbiorców na wiele różnych, innowacyjnych sposobów.”

Pierwsza faza pracy kreatywnej koncentruje się na serii prostych animacji śpiewających głów, nazwanych Sonics, których zadaniem jest w dowcipny sposób oswojenie młodych odbiorców z nowym wizerunkiem logo AIWA. Wyrazista, prosta grafika przedstawia wiele stylów muzycznych, od popu i hip-hopu, przez reggae i country, aż do opery.

Dwudziestosekundowe spoty przedstawiają Sonics śpiewających piosenki, w których tekście zawarte są gry słów na bazie słowa AIWA, takie jak “AIWant” lub “AIWannabe.” Nie jest nakładany żaden dodatkowy głos, słychać po prostu śpiew, a jednocześnie wyświetlany jest adres internetowy www.aiwa.com, w celu umocnienia logo i marki AIWA w świadomości odbiorców. Sonics będą głównym elementem promującym markę w telewizji w całej Europie, w przedsięwzięciach internetowych, a także w reklamie drukowanej i outdoorowej.

“Kampania o takiej złożoności wymaga dobrej organizacji” – mówi Butler. “Kluczem do powodzenia kampanii była strategia medialna, opracowana przez OMD International i ich sieć biur w Europie. To oni stworzyli solidną, paneuropejską platformę, lokującą kampanie w mediach na poziomie krajowym i lokalnym. Duże znaczenie miały też wewnętrzne zasoby Sony Europe, które były dla nas dużą pomocą.”

http://www.aiwa.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry