Allegro sprzedało mojeauto.pl

Pod koniec października Grupa Allegro sprzedała serwis mojeauto.pl. Nabywcą zostało wydawnictwo Motor-Presse Polska. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Zrzut ekranu 2013-11-07 o 10.50.18W wyniku transakcji mojeauto.pl zmienia właściciela i łączy się z tytułami wydawnictwa: Auto Motor i Sport, Motocykl, Men’s Health, Women’s Health i Runner’s World .

Zakup dużego serwisu internetowego wiąże się ściśle z naszą strategią. Inwestycja w mojeauto.pl pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję na rynku motoryzacyjnym. Zyskamy też w innych obszarach, ponieważ wraz z serwisem internetowym przejęliśmy zespół ekspertów, których doświadczenie wykorzystamy w rozwoju naszych pozostałych, bardziej life stylowych, serwisów internetowych – powiedział Krzysztof Komar, Prezes Zarządu Motor-Presse Polska.

Wejście do Motor-Presse Polska to dla nas wydarzenie historyczne. Widzimy ogromny potencjał w synergii pomiędzy mojeauto.pl i magazynami Auto Motor i Sport i Motocykl. AMIS to przecież pismo, które rozbudziło w nas pasję do samochodów! A możliwość tworzenia serwisów internetowych dla tak popularnych magazynów lifestylowych, jakie są w portfolio MPP, będzie dla nas ogromnym wyzwaniem. Głowy mamy pełne pomysłów! – powiedział Michał Kluba, zarządzający serwisem mojeauto.pl od 2003 roku.

Mojeauto.pl jest odwiedzane przez ponad 700 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, serwis został uruchomiony w maju 2000 roku, jako pierwszy internetowy salon samochodowy. Z czasem został przekształcony z platformy transakcyjnej na informacyjną. W 2006 roku mojeauto.pl przejęły notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie bmpAG i Bankier.pl SA, a w styczniu 2011 roku mojeauto.pl weszło w skład Grupy Allegro Sp. z o.o.

Wydawnictwo Motor-Presse Polska jest własnością Motor-Presse Stuttgart, wydawcy ponad 130 tytułów w 20 krajach świata. MP Stuttgart wchodzi z kolei w skład Bertelsmann AG, jednej z największych korporacji medialnych na świecie, znanej, między innymi, jako właściciel kanałów telewizyjnych RTL.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry