Angola wygrywa z Brazylią

Badanie McAfee prezentuje 10 najbardziej niebezpiecznych wyszukiwań wygaszaczy ekranu. Wyszukiwanie wygaszaczy ekranu według nazwisk i pseudonimów takich piłkarzy, jak Lama z Angoli, Beckham z Anglii i Ronaldinho z Brazylii najczęściej prowadzi do niebezpiecznych witryn.
Firma McAfee ogłosiła zaskakujący wynik pojedynku piłkarskiego – to Angola ma najniebezpieczniejszy zespół piłkarski na świecie, przynajmniej jeśli brać pod uwagę bezpieczeństwo wygaszaczy ekranu związanych z udziałem tej drużyny w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Takie są wyniki analizy wykonanej przez McAfee® SiteAdvisor™, w której badano strony zawierające wygaszacze ekranów związane z drużynami piłkarskimi i piłkarzami biorącymi udział w Mistrzostwach Świata. Zaraz za Angolą uplasowali się tacy faworyci, jak Brazylia i Portugalia. Wśród samych piłkarzy supergwiazdami pod tym względem są Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Anglik David Beckham i Brazylijczyk Ronaldinho. Wygaszacze ekranu związane z ich nazwiskami i pseudonimami stanowią dla kibiców znaczne zagrożenie.

Zespół McAfee SiteAdvisor wyszukiwał za pomocą przeglądarki Google nazwiska i pseudonimy 736 piłkarzy biorących udział w Mundialu, dodając do ich nazwisk frazę “World Cup Screensaver”.  Następnie skonfrontowano wyniki z wyszukiwarki Google z własną bazą danych SiteAdvisor, zawierającą informacje o wrogim oprogramowaniu typu spyware oraz o nieautoryzowanych wiadomościach typu spam zebrane z ponad 3,8 milionów najpopularniejszych witryn WWW.  „Zwycięzcami” były te wyszukiwania, z którymi wiązała się największa ilość ryzykownych witryn WWW. Wyniki pokazały, że Angola pokonała Brazylię 24% do 17%. Za nimi uplasowały się kolejno Portugalia, Argentyna i USA. Najniebezpieczniejszym graczem okazał się w wyszukiwaniach Luis Mamona Joao “Lama” z Angoli. W jego przypadku aż 45% wyników wyświetlanych na pierwszej stronie prowadziło do wątpliwych witryn. Wielbiciele takich piłkarskich gwiazd, jak Beckham i Ronaldinho, wyszukujący w Internecie materiały na temat swoich idoli mogą trafić do niebezpiecznej witryny w przypadku aż 30 procent zwróconych wyników wyszukiwania.

“Kibice piłkarscy znani są ze swojej miłości do graczy, klubu i kraju, ale niestety twórcy wrogiego oprogramowania typu spyware, adware itp. wiedzą w jaki sposób wykorzystać tę pasję kibiców do własnych celów finansowych” wyjaśnił Chris Dixon, dyrektor ds. strategii w firmie McAfee SiteAdvisor.  “Nasza badanie ponownie wskazuje, że problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci WWW należy dzisiaj rozwiązywać w skali globalnej.”

Dziesiątka mundialowych zespołów piłkarskich, które w badaniu McAfee wykazały najwyższy procent zagrożenia ze strony oprogramowania typu adware, spyware i innych wrogich typów oprogramowania to:

1.    Angola
2.    Brazylia
3.    Portugalia
4.    Argentyna
5.    USA
6.    Włochy
7.    Hiszpania
8.    Holandia
9.    Iran
10.    Francja

Z kolei dziesiątka graczy z nazwiskami lub pseudonimami których wiąże się największe ryzyko dotarcia do wrogich witryn to:

1.    Lama (Angola)   
2.    Christian Lara (Ekwador)   
3.    Loco (Angola)
4.    Roberto Carlos (Brazylia)
5.    Mateus (Angola)
6.    Fernando Torres (Hiszpania)
7.    Raul (Hiszpania)
8.    Cristiano Ronaldo (Portugalia)
9.    Ronaldo (Brazylia)
10.    Ze Roberto (Brazylia)

Pełne wyniki ankiety można znaleźć pod następującym adresem internetowym: http://www.siteadvisor.com/surveys/worldcup_june2006.html.

www.mcafee.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top