AOL odświeża usługę pocztową

Opublikowano: 15 listopada 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma AOL przedstawiła nową wersję swojej usługi pocztowej. Projekt pozostaje w fazie zamkniętych testów, jego publiczna premiera przewidziana jest na przyszły rok.

Nowa usługa pocztowa nosi nazwę Project Phoenix i ma być jedną z najważniejszych zmian zachodzących w firmie, która kiedyś – przed erą Google’a i Facebook’a – była dla wielu synonimem internetu. Przypomnijmy, że AOL kupiła niedawno popularny blog technologiczny TechCrunch, firmę Thing Labs, która odpowiada za stworzenie Brizzly, czytnika treści z serwisów społecznościowych oraz platformę wideo 5min Media.

Nowa usługa pocztowa, jak donosi CNET, wyglądem przypominać ma Gmail z dodatkowymi funkcjonalnościami takimi jak pasek szybkiego wybierania, którym umożliwiać ma wysyłanie krótkich wiadomości i SMS-ów czy „Smart View”, panel boczny przypominający Twittera, który wyświetlać będzie zawartość maili i załączników, mapy, wątki itp.

AOL odświeża usługę pocztową 1

Project Phoenix wspierać ma adresy w należących do AOL domenach. Są wśród nich m.in.: ygm.com (od „you’ve got mail”), love.com czy wow.com.

Na tej stronie można poprosić o zaproszenie do zamkniętych testów usługi.

Dawid ZarazińskiAOL odświeża usługę pocztową

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.