API w AfterMarket.pl

Opublikowano: 17 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Interfejs programistyczny (API – Application Programming Interface) serwisu AfterMarket.pl to rozwiązanie pozwalające na pełną automatyzację procesu sprzedaży i kupna domen.

Każda operacja na giełdzie (wystawianie domen na sprzedaż, składanie i akceptacja ofert, wystawianie i odwoływanie aukcji, licytacje, przeglądanie i wyszukiwanie domen) może być przeprowadzona automatycznie za pomocą API. Daje to nieograniczone możliwości integracji i automatyzacji:

– Właściciele dużych portfolio domen mogą tworzyć narzędzia wspierające proces sprzedaży i zarządzania ofertami sprzedaży. Takie operacje jak wystawienie wielu aukcji naraz, automatyczne ponawianie zakończonych aukcji, hurtowe zmiany cen domen w zależności od wybranych kryteriów, a nawet automatyzacja procesu negocjacji i ustalania cen sprzedaży przestają być problemem. API może też być użyte do sporządzania raportów, statystyk i analiz, obserwowania trendów rynkowych i wielu innych zastosowań.

– Programiści mogą tworzyć płatne bądź darmowe narzędzia rozszerzające interfejs giełdy, ułatwiające pracę określonym grupom sprzedawców bądź nabywców, automatyzujące różne czynności albo generujące raporty i zestawienia. Szeroki zestaw funkcji API sprawia, że jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia i kreatywność programisty.

– Właściciele serwisów internetowych mogą użyć API do integracji zawartości giełdy z własnym serwisem i wzbogacania go dodatkową treścią pochodzącą z giełdy. W połączeniu z programem partnerskim, pozwala to na zwiększenie przychodów generowanych przez serwisy partnerskie.

Interfejs API jest udostępniony za pomocą szeroko stosowanego protokołu SOAP. Dzięki temu może być wykorzystany przez narzędzia i aplikacje w różnych językach programowania. Za pomocą API mogą być tworzone zarówno proste skrypty automatyzujące pracę z giełdą domen, jak i rozbudowane serwisy internetowe i aplikacje wspierające proces sprzedaży bądź kupna.

http://api.AfterMarket.pl

aznews.plAPI w AfterMarket.pl

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.