API wyszukiwarki Microsoftu będzie płatne

Opublikowano: 18 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Microsoft poinformowała, że za korzystanie z API wyszukiwarki Bing trzeba będzie zapłacić.

API wyszukiwarki Microsoftu będzie płatne 1Zmiany w interfejsie wyszukiwarki Bing nie były ostatnimi nowościami, jakie wprowadza Microsoft. Firma ogłosiła właśnie, że będzie pobierać opłaty za korzystanie z API Binga.

Do tej pory wykorzystywanie API było bezpłatne. Microsoft wciąż oferować będzie pakiet darmowy, obsługujący do 5 tys. zapytań miesięcznie. Później ceny zaczynają się od 20 dolarów miesięcznie, a kończą na 5 tys. dolarów dla ponad 2,5 mln zapytań.

API daje twórcom dostęp do wyszukiwania stron, obrazów, wiadomości i wideo. Zakup możliwości korzystania z technologii odbywa się za pośrednictwem platformy Windows Azure Marketplace. Implementacja zmian zająć ma kilka najbliższych miesięcy.

Dawid ZarazińskiAPI wyszukiwarki Microsoftu będzie płatne

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.