Apple drugim sprzedawcą muzyki w USA

Należący do Apple serwis iTunes zapewnił komputerowemu gigantowi drugą pozycję w rankingu sprzedawców muzyki w USA (za rok 2007). Więcej sprzedała tylko sieć hipermarketów Wal-Mart – podała amerykańska edycja BusinessWeeka.
Sklep iTunes sprzedaje głównie pojedyncze utwory. Dlatego też podzielono ich liczbę przez 12 zakładając, że tyle piosenek średnio znajduje się na płycie. W ten sposób uzyskano porównywalne wyniki.

Kiedy w połowie 2006 roku firma badawcza NPD Group rozpoczęła analizy rynku, na drugim miejscu (za Wal-Martem) znajdowała się sieć sklepów Best Buy. Apple zajmował w tym czasie czwartą lokatę.

W ciągu 2007 producent Macintoshy wspiął się o dwa oczka. Russ Crupnick z NPD nie był tym faktem zdziwiony. Jego zdaniem lepsza pozycja iTunes wynika z około 50% wzrostu wydatków na piosenki online w ostatnich 12 miesiącach.

Liczba osób korzystających z legalnej muzyki w sieci wzrosła w 2007 o 5 milionów do 29 milionów. 48% amerykańskich nastolatków nie kupiło w tym czasie ani jednej płyty CD (38% w 2006). Mimo tego i tak tylko co dziesiąty utwór w USA został kupiony przez internet. Zatem widać, że rynek nadal ma duży potencjał rozwoju.

Źródło: BusinessWeek

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry