Apple i Samsung okradają się nawzajem?

Firmy Apple i Samsung oskarżają się nawzajem o kradzież patentów i ich bezprawne wykorzystywanie. Sąd w Korei Południowej przyznał im rację.

Apple i Samsung okradają się nawzajem? 1

Sąd w Seulu w Korei Południowej wydał wyrok, mówiący o wzajemnym okradaniu się z rozwiązań patentowych koncernów Apple i Samsung. Informuje o tym The Wall Street Journal. Chodzi tu przede wszystkim o rozwiązania w smartfonach i tabletach obu firm. Sąd jednocześnie nakazał wycofanie ze sprzedaży na terenie Korei Południowej niektórych produktów firmy Apple i Samsung. Zalicza się do nich smartfony iPhone 3GS, iPad 1, iPad 2 oraz iPhone 4 marki Apple, oraz 10 modeli smartfonów Galaxy S2 Samsunga.

To nie wszystkie konsekwencje prawne, jakie dotyczą okradających się firm. Za swoje przewinienia koncern Apple ma zapłacić grzywnę w wysokości 35,3 tys. dolarów za wykorzystanie dwóch patentów należących do firmy Samsung. Mowa o patentach umożliwiających oszczędzanie energii oraz pozwalających na zwiększanie skuteczności transmisji danych. Samsung ma zapłacić zaś firmie Apple 22 tys. dolarów za wykorzystanie jej rozwiązań „BounceBack”, związanych z przeglądaniem dokumentów elektronicznych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

W najbliższej przyszłości można oczekiwać rozstrzygnięć sporów patentowych na linii Apple-Samsung również i w innych krajach. Najważniejszy będzie jednak wyrok trybunału w Kalifornii, do którego trafił pozew koncernu Apple przeciwko firmie Samsung za bezprawne skopiowanie iPhone`ów i iPadów oraz stworzenie na ich podstawie smartfonów i tabletów należących do serii Galaxy. Apple wnosi o odszkodowanie w wysokości 2,5 mld dolarów. Ten nie pozostaje mu dłużny i wnioskuje o 422 mln dolarów odszkodowania, za to, że Apple skopiowało opatentowane przez niego rozwiązania.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top