Apple przedstawia „nowego iPada” [wideo]

Od kilku miesięcy spekulowano, jak firma Apple nazwie swojego nowego iPada. Propozycje iPad 3 czy iPad HD okazały się być nietrafione; koncern zaprezentował 7 marca urządzenie o prostej nazwie… „nowy iPad”.

Apple przedstawia "nowego iPada" [wideo] 1

Nowa wersja tabletu iPad marki Apple sprowadza się do odświeżenia i poprawienia obecnej wersji iPada 2, który dostępny jest na rynku. iPad trafi do sprzedaży w USA już 16 marca, a od 23 marca do 32 innych krajów całego świata, w tym do Polski.

„Nowy iPad” został wyposażony w system operacyjny iOS 5.1, ekran 9,7 cala, możliwość korzystania z asystenta głosowego Siri, wyświetlacz Retina oraz lepsze od poprzednich podzespoły. Dotykowy ekran Nowego iPada może wyświetlać o ponad 1 mln pikseli więcej od telewizorów full HD, co daje gęstość pikseli na poziomie 264 ppi. Urządzenie ma czterordzeniowy procesor o ulepszonych możliwościach graficznych układu A5X.

Nowy iPad może pracować przez 10 godzin na jednej baterii oraz 9 godzin przy użyciu technologii 4G. Urządzenie ma 9,4mm grubości i waży 1,4 kg. Firma Apple wyposażyła swój nowy iPad w kamerę iSight na przedniej i tylnej obudowie urządzenia, mającą 5 MP i 5-elementowy obiektyw. Nowy iPad może nagrywać filmy HD w rozdzielczości 1080 p.

W Stanach Zjednoczonych iPad z LTE będzie kosztować maksymalnie 829 dolarów, za wersję 64 GB. Jeśli tablet obsługiwać będzie jedynie WiFi i 3G oraz jego pojemność wyniesie 64 GB, będzie można go nabyć za 699 dolarów. Za 16GB wersję nowego iPada zapłacimy 499 dolarów, a za 32 GB – 599 dolarów.

LTE to bardzo szybkie łącze internetowe, pozwalające na surfowanie po sieci www z prędkością do 300 Mb/s. Nowy iPad będzie działać jako hotspot 4G, co w przypadku dotychczasowych iPadów było niemożliwe.

Na konferencji firmy Apple, przedstawiciele koncernu zaprezentowali funkcje nowego iPada. Tim Cook zaprezentował m.in. aplikację iPhoto, która jest częścią pakietu iLife. Urządzenie obsługuje obrazy o wielkości do 19 mpix.

http://www.youtube.com/watch?v=DJxZ0HVQXo8&feature=player_embedded

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top