Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone’a 4S po incydencie w Pekinie

Firma Apple podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży swojego telefonu iPhone 4S w niektórych sklepach w Chinach, po chuligańskich wybrykach tłumu, który zakłócił debiut urządzenia w Pekinie.

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'a 4S po incydencie w Pekinie 1
Pekin - sklep Sanlitun

Telefon iPhone 4S miał być dostępny w sklepie Sanlitun w Pekinie od 7 rano 12 stycznia 2012 roku. Na premierę telefonu przed sklepem oczekiwał wielki tłum potencjalnych klientów. Część z nich spędziło na mrozie całą noc, aby tylko być pewnym, że uda im się nabyć iPhone 4S. Warunki oczekiwania były uciążliwe dla Pekińczyków, zwłaszcza, że temperatura spadła poniżej minus 9 stopni Celsjusza.

Pracownicy sklepu widząc, jak wiele osób oczekuje na otwarcie drzwi, bali się o swoje bezpieczeństwo. Producent telefonu zapewniał, że sklep Santlin będzie otwarty od 7 rano, podczas gdy piętnaście minut później drzwi nadal pozostawały zamknięte. Tłum zaczął wykrzykiwać „Otwórzcie drzwi!”, ale pracownik sklepu powiedział przez megafon, że telefon iPhone 4S nie będzie dostępny dziś w sprzedaży. Nie udzielił przy tym żadnych dodatkowych wyjaśnień. Dodał tylko, że sklep Sanlitun pozostanie zamknięty ze względów bezpieczeństwa. To wywołało oburzenie i agresywną reakcję tłumu. Rozpoczęły się przepychanki, rozwścieczeni ludzie zaczęli wykrzykiwać przekleństwa w stronę sklepu oraz rzucać jajkami w jego fasadę.

Jeszcze większe zdenerwowanie wśród konsumentów wywołała informacja, że Apple sprzedał wszystkie dostępne w sklepach Sanlitun telefony iPhone 4S, jeszcze przed otwarciem.

W innych miejscach w Pekinie wprowadzenie telefonu iPhone 4S na rynek odbyło się bez zakłóceń. Rozdawano nawet bilety, umożliwiające klientom zakup maksymalnie dwóch telefonów na osobę. W Szanghaju, sklep w dzielnicy Pudong został otwarty o godzinę wcześniej, tylko po to, aby pomieścić tłumy oczekujące na zewnątrz na sprzedaż telefonów Apple.

W rezultacie zaistniałych wydarzeń, firma Apple postanowiła zawiesić sprzedaż telefonów iPhone 4S w sklepach w Pekinie i Szanghaju. Firma zadecydowała o sprzedaży telefonów wyłącznie za pośrednictwem witryny internetowej. Popyt na iPhone`a 4S był tak duży, że w Chinach sklepy bardzo szybko wyprzedały urządzenie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry