Artegence wprowadza moduły wideo dla Play

Portal operatora komórkowego playmobile.pl wzbogacił się o nowe funkcjonalności, w tym moduły umożliwiające umieszczanie wideo na stronie WWW oraz umieszczanie filmów nagrywanych telefonem komórkowym na blogu.

Play to operator komórkowy, który postawił w komunikacji marketingowej na społeczność. Sercem serwisu są profile użytkowników i sieć połączeń między ich znajomymi. Niezwykle ważnym elementem strategii marketingowej Play jest również multikanałowość, dzięki której każdy element portalu dostępny jest równocześnie w kanale WWW i mobile.

Nowe funkcjonalności zostały wprowadzone dzięki dodaniu nowych modułów do platformy Artcore budowanej przez Artegence, na której od początku oparty jest serwis www.playmobile.pl.

Użytkownicy mają od teraz możliwość umieszczania krótkich filmów wideo na stronie Playmobile za pośrednictwem komputera i telefonu komórkowego – wysyłając MMS. Na stronie WWW wideo prezentowane jest dzięki flashowemu playerowi przygotowanemu przez Artegence. Użytkownicy korzystający z wersji WAP portalu, mogą pobierać filmy umieszczone na blogach bezpośrednio na swój telefon w najpopularniejszym formacie wideo na komórki – 3gp.

Klienci sieci Play uzyskali również możliwość budowania własnej galerii zawierającej zdjęcia i filmy. W każdej chwili mogą korzystać z jej elementów by wzbogacić wpisy na swoim blogu.

Wyzwaniem przy projekcie było stworzenie wydajnej architektury serwerowej. Artegence wykorzystuje markowe komponenty oraz architekturę warstwową gwarantującą wysoką dostępność, bezpieczeństwo i skalowalność wdrażanych aplikacji.

Agencja interaktywna Artegence i multimedialny operator komórkowy Play rozpoczęły współpracę na początku 2006 roku.  Artegence dostarcza operatorowi technologię Artcore pozwalającą budować społeczność użytkowników wokół serwisu WWW http://ludzie.playmobile.pl/  oraz na platformach mobilnych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry