ASTER sprzedane UPC Polska

Fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners w dniu dzisiejszym podpisał umowę sprzedaży ASTER, wiodącego operatora telewizji kablowej i usług telekomunikacyjnych w Polsce, z firmą UPC Polska, należącą do Liberty Global. Wartość transakcji wyniosła 2,4 miliarda PLN.

„Współpracując przez  wiele lat i należąc do Mid Europa Partners, tworzyliśmy innowacyjne rozwiązania. ASTER jako pierwszy operator płatnej telewizji w Polsce, wprowadził na polski rynek telefonię IP, telewizję cyfrową, HD oraz usługę VoD, a w ostatnim czasie także usługi telefonii mobilnej oraz transmisji danych. Stworzyliśmy firmę najwyższej klasy, zarówno pod względem satysfakcji klientów, stabilności zatrudnienia oraz wydajności operacyjnej i finansowej. To właśnie przyciągnęło uwagę UPC Polska. Stając się częścią LGI, abonenci ASTER zdobędą dostęp do światowych zasobów i unikalnych technologii. Będzie to możliwe dzięki doświadczeniu w zarządzaniu systemami ASTER sprzedane UPC Polska 1płatnej telewizji zdobytemu w 14 krajach i obsłudze ponad 18 milionów abonentów. Liczymy na dobrą współpracę z Zarządem UPC, która zapewni sprawną realizację transakcji  zarówno naszym abonentom jak i partnerom biznesowym. ”– powiedział Janusz Arciszewski, Prezes ASTER.

Matthew Strassberg, który kierował inwestycją w imieniu Mid Europa powiedział: „W imieniu Mid Europa, chciałbym podziękować prezesowi Januszowi Arciszewskiemu oraz wysokiej klasy kadrze menadżerskiej za ich doskonałe zarządzanie. Od 2006 roku kiedy zostaliśmy partnerem, ASTER zainwestował ponad 300 milionów w ASTER sprzedane UPC Polska 2rozwój sieci i zwiększył liczbę RGU o 85%. W tym samym czasie, firma zwiększyła zysk o blisko 80%.”

Proces sprzedaży zakończy się oficjalnie w pierwszej połowie 2011 roku, po uzyskaniu zgody Urzędu Antymonopolowego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry