ASTER testuje telefonię cyfrową

ASTER, największa sieć internetowa i kablowa w Warszawie, testuje innowacyjny produkt – Telefonię Cyfrową.

ASTER posiada kilkuletnie doświadczenie w dostarczaniu usług telefonicznych z wykorzystaniem sieci telewizji kablowej, zdobyte dzięki współpracy z El-Net. Jest jednym z pierwszych operatorów kablowych w Polsce, na którego sieci zostały uruchomione usługi telefoniczne już w 2000 roku. Aby świadczyć tego typu usługi sieć kablowa, (HFC – z ang. Hybrid Fiber-Coax), musi spełniać bardzo wysokie wymagania jakościowe, niezależnie od stosowanej technologii. Obecnie w ASTER testowane są najnowsze światowe rozwiązania technologiczne w tej dziedzinie.

Usługa Telefonii Cyfrowej w ASTER polega na zapewnieniu Klientom możliwości korzystania z usług głosowych o wysokiej jakości przy wykorzystaniu sieci ASTER. Dzięki integracji usług telekomunikacyjnych, tj. telewizji, Internetu i telefonu, ASTER może zapewniać Klientom niepowtarzalny system rabatów w opłatach instalacyjnych oraz abonamentowych, a także jedną uniwersalną instalację dla dowolnej kombinacji usług. Dodatkową korzyścią będzie jeden rachunek raz w miesiącu oraz jeden serwis informacyjny i techniczny, pozwalające na kompleksową obsługę Klienta.

Usługa Telefonii Cyfrowej znajduje się obecnie w końcowej fazie testów, których zakończenie planowane jest najpóźniej do końca bieżącego roku. U Klientów testujących usługę instalowane są nowoczesne modemy, wyposażone w gniazdo telefoniczne, port Ethernet i USB, pozwalające na podłączenie standardowego aparatu telefonicznego oraz komputera ze stałym dostępem do Internetu.

ASTER planuje, że w ramach testów z usługi Telefonii Cyfrowej skorzysta docelowo ok. 1 000 Klientów. Usługa testowana jest na wybranych obszarach sieci (ok. 10% obszaru sieci). Testy usługi Telefonii Cyfrowej w ASTER odbywają się przy współpracy z publicznymi operatorami telekomunikacyjnymi. ASTER posiada nadany przez URTiP własny zakres numeracji, ale równocześnie może korzystać z zakresów numeracji innych operatorów.

Data rozpoczęcia sprzedaży komercyjnej Telefonii Cyfrowej oraz przyszła oferta uzależnione będą m.in. od wyników prowadzonych obecnie testów. Celem ASTER jest, aby w fazie komercyjnej udostępnić usługę na terenach, gdzie Abonenci mogą korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu ASTER – 60% sieci na koniec 2004 r. Zasięg ten będzie sukcesywnie zwiększany w kolejnych latach.

http://www.aster.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top