AutoMapa – nowości GPS

Dynamiczny rozwój technologii GPS prowadzi do opracowywania nowych zastosowań, na których korzysta także popularna AutoMapa. Dzięki postępującej miniaturyzacji, ciągłemu zwiększaniu wydajności i dokładności systemu, a także innowacyjnemu łączeniu go z innymi technologiami powstaje coraz więcej sposobów wykorzystywania GPS.

Powstanie GPS stanowiło przełom w dziedzinie nawigacji i lokalizacji, zaś udostępnienie przez rząd Stanów Zjednoczonych sygnału systemu użytkownikom cywilnym przyczyniło się do popularyzacji systemów nawigacji satelitarnej w nauce, gospodarce i życiu codziennym. Obecnie wykorzystywany on jest tak samo przez państwa czy też wielkie korporacje w charakterze globalnym jak i przez użytkowników indywidualnych. Dzięki rozwojowi elektroniki sprzęt GPS staje się coraz mniejszy, tańszy, a także bardziej funkcjonalny. Po wprowadzeniu nawigacji satelitarnej do kieszonkowych komputerów osobistych przyszła pora na telefonię komórkową i odtwarzacze mp3.

Równie imponująco w ostatnich latach rozwijał się system globalnej nawigacji w sferze motoryzacyjnej. Systemy takie jak AutoMapa nie tylko wskazują najkrótszą i najszybszą trasę, lecz także mogą ją rejestrować i oceniać pod kątem optymalności, co otwiera możliwość budowania satelitarnych tachografów. Właściwości mapy można łatwo rozszerzyć dodając do pamięci kolejne ważne dla użytkownika punkty: restauracje, stacje benzynowe czy też inne obiekty publicznego użytku. Można to zrobić samodzielnie wprowadzając położenie odwiedzanego interesującego miejsca lub pobrać z systemu internetowego typu Poi.Mobilne.Net. W serwisie znajdują się informacje o położeniu kilkadziesięciu tysięcy pożytecznych miejsc zgromadzonych przez innych użytkowników. Jednak systemy nawigacji satelitarnej nie muszą już kojarzyć się wyłącznie z podrożą samochodem. AutoMapa równie dobrze sprawdza się podczas wypraw po dziewiczych terenach, kiedy to w razie zgubienia można szybko namierzyć swoją pozycję i po własnych śladach trafić z powrotem do domu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości globalne systemy pozycjonowania i komunikacji będą równie dostępne i wszechobecne jak dzisiejsze komórki.

http://www.automapa.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry