Automatyczne tłumaczenie wiadomości w Gmailu

Firma Google wprowadza do swojej poczty elektronicznej Gmail automatyczne tłumaczenia wiadomości. Z Gmail Labs znika opcja translatora i inne mniej popularne wśród użytkowników funkcje. Jakie?

Automatyczne tłumaczenie wiadomości w Gmailu 11 maja firma Google ogłosiła na blogu, że ukończyła prace nad stworzeniem automatycznego tłumacza wiadomości mailowych. W chwili obecnej funkcja tłumaczenia jest dostępna dla wszystkich skrzynek pocztowych.

Koncern Google już w ubiegłym roku zapowiadał, że uruchomi spójne narzędzie tłumaczenia wiadomości elektronicznych w poczcie Gmail. Miał jednocześnie pozbyć się wielu projektów i produktów pobocznych, które nie działały tak, jak powinny.

Automatyczne tłumaczenie wiadomości mailowych zostało pierwotnie wprowadzone w ramach Gmail Labs w maju 2009 roku. Użytkownicy poczty Gmail, zwłaszcza biznesmeni, uznali je za bardzo użyteczne, stąd też plany firmy Google wskazujące na rozwijanie i jednoczesne uproszczenie tego produktu.

Od chwili, gdy tłumaczenia wiadomości mailowych stały się jedną z najpopularniejszych eksperymentalnych usług, uznaliśmy, że nadszedł czas na ich usunięcie z Gmail Labs i przeniesienie do realnego świata – powiedział Jeff Chin, product manager Google Translate.

Kiedy na skrzynkę mailową użytkownika przyjdzie wiadomość w innym języku, będzie mógł kliknąć bezpośrednio w przycisk „przetłumacz wiadomość”, zamiast sprawdzać tłumaczenie w Gmail Labs.

W przygotowaniu do zamknięcia z Gmail Labs są dodatkowo takie usługi jak: Old Snakey, Mail Goggles, Mouse Gestures, Hide Unread Counts, Move Icon Column, Inbox Preview, Custom Date Formats and SMS in Chat gadget.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry