Avaya i Nokia: połączenie technologii mobilnych

Firma Avaya wprowadziła na rynek rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom urządzeń biznesowych (smartphone) Nokia Eseries korzystanie z dwóch technologii: klasycznej telefonii komórkowej i telefonii VoIP/Wi-Fi (VoWLAN). Wykorzystuje ono funkcję „one number access”, dzięki któremu użytkownik jest zawsze dostępny pod jednym numerem telefonu.
Używając pojedynczego urządzenia mobilnego wyposażonego w protokół Voice over IP (VoIP) i technologię dual mode, pracownicy mogą „przekazywać” połączenia telefoniczne podczas przemieszczania się z budynku firmy (dzięki sieci Wi-Fi) na zewnątrz (sieć komórkowa) lub w kierunku przeciwnym. Pozwala to pracownikom na wygodne i efektywne zarządzanie stosowanymi metodami komunikacji, a organizacjom – na optymalizację kosztów zarządzania rozwiązaniami mobilnymi stosowanymi w przedsiębiorstwie.

Rozwiązanie Avaya one-X Mobile Dual Mode integruje aplikacje firmy Avaya oparte na protokole IP ze smartfonami Nokia Eseries (modele Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70). Dzięki temu wykorzystane są wszystkie zalety konwergencji telefonii stacjonarnej i bezprzewodowej. Połączenia kierowane na telefon stacjonarny pracownika mogą być odbierane na urządzeniu mobilnym Nokia Eseries, co zapewnia stały dostęp bez względu na to, gdzie pracownik obecnie się znajduje.

Sposób działania rozwiązania: w momencie kiedy pracownik komunikuje się przemieszczając się po terenie przedsiębiorstwa, rozwiązanie wykorzystuje korporacyjny system telekomunikacyjny i bezpieczną sieć Wi-Fi. Zapewnia to redukcję kosztów, eliminując potrzeby używania telefonu komórkowego. Kiedy pracownik wychodzi poza zasięg korporacyjnej sieci Wi-Fi, może „przekazać” swoje połączenie do sieci komórkowej, dzięki czemu jego rozmowa będzie przebiegała bez zakłóceń.

Pracownicy posiadają jedno urządzenie do zastosowań biznesowych i osobistych, jeden interfejs dla komunikatów poczty głosowej i są osiągalni przez jeden numer telefonu. Cechy telefonii korporacyjnej dostępne w rozwiązaniu dual mode obejmują połączenia konferencyjne oraz przekierowywanie połączeń oraz wywoływanie numerów wewnętrznych. Stanowią one kluczowe funkcje zapewniające efektywną komunikację pracownikom działającym w terenie. Korzyści w zakresie bezpieczeństwa obejmują możliwość uwierzytelniania urządzenia Nokia Eseries przez PBX, co daje firmom większą kontrolę nad komunikacją bezprzewodową, pozwalając tylko upoważnionym użytkownikom na dostęp do systemów korporacyjnych.

„Zintegrowanie mobilnych aplikacji Avaya z technologią dual mode firmy Nokia stanowi kolejny krok w rozwoju technologii” – mówi Geoffrey Baird, wiceprezes i główny manager zastosowań Mobile and Small Systems Division. „Nowe rozwiązanie integruje biznesowe aplikacje głosowe, urządzenia i sieci upraszczając komunikację pracowników gdziekolwiek się znajdują. Zwiększona produktywność i oszczędność są początkiem korzyści uzyskiwanych z używania rozwiązań mobilnych dual mode.”

„Obserwujemy, że coraz więcej firm w trakcie rozwoju swoich systemów telefonicznych wykorzystuje urządzenia mobilne, aby zapewnić odpowiednie usługi komunikacyjne coraz bardziej ‘wirtualnemu’ personelowi” – powiedział Nathan Dyer, starszy analityk Yankee Group, Enterprise Mobility. „Oprócz redukcji kosztów, zintegrowane urządzenia, które mogą pracować zarówno w sieciach Wi-Fi, jak i sieciach komórkowych, umożliwiają uproszczenie zarządzania i zwiększenie kontroli przedsiębiorstwa nad bezprzewodowymi urządzeniami głosowymi”.

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry