Badania typu eye tracking w Perfect One

Firma Perfect One, specjalizująca się w badaniu użyteczności i funkcjonalności stron internetowych, rozpoczęła współpracę z firmą Eyetracking oraz z Laboratorium Ergonomii Politechniki Wrocławskiej. Nowi partnerzy specjalizują się w prowadzeniu badań eye trackingowych.
Eye tracking to metoda polegająca na śledzeniu ruchu gałek ocznych osoby biorącej udział w badaniu. Za pomocą specjalnych urządzeń, tzw. eye trackerów, mierzy się różne czynniki, takie jak czas koncentracji wzroku na danym elemencie lub zbiorze elementów, kolejność oglądania strony, aktywność i szereg innych. Dane te są przetwarzane i analizowane przez specjalistyczne oprogramowanie.

Rozwój technologii i duża ilość dostarczanych przez to badanie danych sprawiają, że analizy tego typu są coraz chętniej wykorzystywane przy badaniu użyteczności stron internetowych. Eye tracking jest dobrą metodą wspomagającą przy projektach usability, a dane jakich dostarcza stanowią wydatną pomoc w procesie projektowania i wykonania funkcjonalnych stron internetowych.

„Badania eye trackingowe są elementem wspomagającym ocenę użyteczności i funkcjonalności stron internetowych. Firma przystępująca do analizy swojej strony WWW lub zlecająca ocenę usability dopiero tworzonego serwisu nie zawsze potrafi ocenić, czy badania eye tracking są jej potrzebne. Jeżeli wspólnie z klientem uznamy, że takie badania są celowe, wykonamy je razem z naszymi partnerami. Oznacza to dla klienta duży komfort i znaczną redukcję kosztów.” – mówi Paweł Śledziński, właściciel firmy Perfect One.

Eyetracking koncentruje się na prowadzeniu analiz eye trackingowych w badaniach konsumenckich oraz badaniach użyteczności i ergonomii. Firma współpracuje z ośrodkami badawczymi i placówkami naukowymi, a także rozwija programy badawcze związane z metodami eye trackingowymi.

Laboratorium Ergonomii Politechniki Wrocławskiej jest jednym z wiodących w Polsce ośrodków naukowych zajmujących się ergonomią pracy oraz interakcji człowieka z komputerem. Jednostka prowadzi działalność dydaktyczną, badawczą oraz komercyjną między innymi w zakresie analizy jakości i skuteczności przekazu informacyjnego.

www.perfectone.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry