Bądź prawdziwym graczem na wirtualnej murawie

Opublikowano: 24 czerwca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

EURO 2008 powoli dobiega końca, choć czekają nas jeszcze emocje związane z finałem. Jak pogodzić oglądanie rozgrywek z potrzebą ruchu? AdAction przygotowało grę w wersji flash, w której piłkę odbija się… samym sobą.
KickUp, bo tak nazywa się gra dostępna na portalu Stonogra.pl, nie wymaga użycia myszy czy klawiatury, ale własnego ciała. Reguły są proste: należy odbić piłkę jak największą ilość razy samym sobą. Po uruchomieniu gry stajemy się prawdziwym graczem w wirtualnym świecie, a obraz z kamerki internetowej przenoszony jest do aplikacji i staje się widoczny na ekranie komputera.

„Jakakolwiek aktywność fizyczna jest lepsza niż jej brak. Jeżeli więc nie możemy odejść od komputera, to choć na chwilę się poruszajmy. W grze chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, nieco mniej istotne są zasady. Dlatego piłkę można odbić nogą, głową, barkiem czy ręką. Nie jest to może zgodne z przepisami, ale skoro bramki ręką udawało się strzelać nawet Maradonie…” – zachęca do zabawy z KickUp Tomasz Glinka, Product Manager AdAction.

W grze wykorzystano najnowsze możliwości komponentów biblioteki Adobe Flash. Dzięki temu to co do tej pory zarezerwowanie było dla konsoli do gier Wii czy Play Station teraz dostępne jest także w wersji flash. Gra dostępna jest na portalu Stonogra.pl i aby w nią zagrać należy posiadać kamerkę internetową.

Sylwester KozakBądź prawdziwym graczem na wirtualnej murawie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.