Bankier.pl ogłosił wyniki finansowe

Opublikowano: 4 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Bankier.pl ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2006 roku. Przychody wyniosły 2,04 miliona złotych, o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 304 tysięcy złotych, realizując po trzech kwartałach 84% zwiększonej miesiąc temu prognozy na 2006 rok.
Cena akcji notowanego na warszawskiej giełdzie portalu Bankier.pl systematycznie rośnie, przekraczając o blisko 60% cenę emisyjną z oferty publicznej.

W trzecim kwartale bieżącego roku Bankier.pl wypracował 2,04 miliona złotych przychodów ze sprzedaży, o 42% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Spółka osiągnęła 304 tysiące złotych zysku netto, podczas gdy w okresie lipiec-wrzesień ubiegłego roku zanotowała 82 tysiące złotych straty.

Narastająco po trzech kwartałach przychody Bankier.pl wyniosły 5,84 miliona złotych, a zysk netto 888 tysięcy złotych. Oznacza to, iż w ciągu pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku spółka wypracowała zysk ponad 4,5 razy większy niż po trzech kwartałach 2005 roku. W październiku spółka poinformowała o podniesieniu prognozy zysku netto na 2006 rok o 50% do poziomu 1,06 miliona złotych. Jest to około trzykrotnie więcej niż w 2005 roku.

Bankier.pl osiągając po trzech kwartałach bieżącego roku 888 tysięcy złotych zysku netto zrealizował już 84% zwiększonego w prognozie planu. Zarząd spółki oczekuje dobrych wyników również w czwartym kwartale, który ze względu na sezonowość jest zwykle pod względem przychodów najlepszym kwartałem w roku dla spółek mediowych, do których zalicza się Bankier.pl S.A.

Bardzo nas cieszą dobre wyniki trzeciego kwartału, który w naszej branży najczęściej jest słabszym okresem. Dynamicznie rosnące rynki reklamy i pośrednictwa finansowego pozwalają nam z optymizmem patrzyć w przyszłość. Szczególnie, że w czwartym kwartale spółki internetowe wypracowują znaczącą część rocznych przychodów. – mówi prezes spółki Tomasz Jażdżyński.

Portal Bankier.pl od 19 czerwca 2006 roku jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na zamknięciu sesji w dniu 2 listopada bieżącego roku cena akcji osiągnęła poziom 11,90 złotego, przekraczając o blisko 60% cenę emisyjną z oferty publicznej, która wynosiła 7,50 złotego.

www.bankier.pl

Hanna LaskowskaBankier.pl ogłosił wyniki finansowe

Podziel się!

O autorze

hania