Bankier.pl wchodzi na giełdę

Akcjonariusze Bankier.pl zdecydowali o wprowadzeniu spółki na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Emisja nowych akcji planowana jest na pierwsze półrocze 2006 roku. Ma ona pomóc w umocnieniu Bankier.pl na pozycji wiodącego niezależnego portalu finansowego w Polsce.

Dnia 23 lutego 2006 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Bankier.pl S.A. podjęło decyzję o przeprowadzeniu publicznej oferty akcji spółki. Najprawdopodobniej jeszcze w pierwszej połowie tego roku portal finansowy Bankier.pl zadebiutuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Oferującym akcje Bankier.pl będzie Internetowy Dom Maklerski S.A. Obecnie spółka wraz z domem maklerskim prowadzi zaawansowane prace na szczegółami oferty.

'Wejście na giełdę to dla Bankier.pl kolejny milowy krok w rozwoju. Dzięki IPO utrzymamy niezależność jako medium i pośrednik finansowy oraz pozyskamy kapitał na dalszą ekspansję. Poszerzymy również bazę inwestorską spółki otwierając się m.in. na społeczność naszych użytkowników. Ponadto obecność na GPW z pewnością przełoży się na większą popularność portalu i świadomość marki Bankier.pl.’ – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Bankier.pl S.A.

Bankier.pl, poprzez platformę transakcyjną ’Centrum Finansowe’ oraz programy partnerskie, oferuje produkty i usługi blisko 40 instytucji finansowych. Dla dynamicznie rosnącej społeczności użytkowników, Bankier.pl jest także źródłem aktualnych informacji i porad z zakresu finansów osobistych, inwestowania i prowadzenia firmy, tworzonych przez własny zespół redakcyjny we współpracy z kilkudziesięcioma dostawcami treści.

Akcjonariuszami Bankier.pl S.A. są obecnie wiodące w Polsce fundusze venture capital działające w sektorze nowoczesnych technologii. Notowany na giełdach w Warszawie i Frankfurcie bmp AG (62%) oraz notowany na Warszawskiej GPW MCI Management (38%) z sukcesami wspomagają rozwój spółki od 2000 roku.

http://www.bankier.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top