Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie po raz trzeci

29 i 30 września 2009 r. w Warszawie odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Jej organizatorami jest Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

W przygotowanie konferencji, organizowanej w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”, zaangażowany jest również klicksafe – niemiecki projekt na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. Głównym partnerem konferencji jest Fundacja Orange.

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom aktualnej wiedzy dotyczącej edukacji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz działań na rzecz na zwalczania nielegalnych treści w sieci. W tym roku konferencja będzie poświęcona przede wszystkim konieczności uwzględnienia problematyki bezpieczeństwa internetowego w programach nauczania, ochronie prywatności najmłodszych użytkowników Internetu, kwestii blokowania treści prezentujących wykorzystywanie seksualne dzieci oraz zapobieganiu zjawisku cyberprzemocy. Szereg innowacyjnych działań edukacyjnych przedstawią organizatorzy konferencji oraz polskie i zagraniczne organizacje.

Spotkanie będzie okazją do skonfrontowania międzynarodowych doświadczeń i pomysłów – swoją wiedzą podzielą się zarówno praktycy (np. Piotr Kantyka z portalu nasza-klasa.pl), jak i przedstawiciele instytucji zajmujących się uregulowaniami prawnymi (m.in. Rafał Lew-Starowicz z KPRM, Jakub Boratyński z Komisji Europejskiej). O prywatności młodych internautów w kontekście mechanizmów marketingowych w sieci będzie mówił dr Michel Walrave z Uniwersytetu z Antwerpii, a Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Michał Serzycki opowie o ochronie prywatności najmłodszych w portalach społecznościowych.

Ważnym elementem tegorocznej konferencji będzie dyskusja o blokowaniu na poziomie operatorskim treści pornograficznych z udziałem dzieci – temu zagadnieniu będzie poświęcony cały panel dyskusyjny, z aktywnym udziałem operatorów telekomunikacyjnych. O doświadczeniach brytyjskich w tym zakresie będzie mówiła dr Zoe Hilton z Wielkiej Brytanii. Podczas sesji dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania poruszony zostanie również temat rasizmu i ksenofobii w Internecie.

Dwie poprzednie edycje konferencji zgromadziły ponad sześciuset profesjonalistów z całej Polski i z zagranicy. Uczestnicy tegorocznej konferencji wezmą udział w specjalistycznych sesjach prowadzonych przez uznanych ekspertów.

Konferencja.saferinternet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top