Bezpieczne logowanie do Windows od RSA

Bezpieczne logowanie do Windows od RSA 1Firma RSA Security przedstawiła nowe rozwiązanie RSA SecurID dla Microsoft Windows, które pozwala na bezpieczne logowanie się do systemu Windows, dzięki zamianie statycznego hasła na dwustopniowe uwierzytelnianie. Nowe rozwiązanie umożliwi klientom korporacyjnym firmy Microsoft zabezpieczenie ważnych zasobów komputerowych i sieciowych tak, aby mieli do nich dostęp wyłącznie autoryzowani użytkownicy. Jednocześnie rozwiązanie zapewni uproszczony i spójny sposób logowania użytkowników. RSA SecurID dla MS Windows będzie dostępny na początku października 2004 roku.

Zadaniem rozwiązania RSA SecurID dla Microsoft Windows jest zapewnienie prostego, spójnego systemu logowania użytkowników — niezależnie od tego, czy pracują online czy offline, zdalnie czy w siedzibie przedsiębiorstwa. Dzięki połączeniu poufnego numeru PIN z niepowtarzalnym tokenem RSA SecurID, który co 60 sekund generuje jednorazowe, losowe hasło, użytkownicy korporacyjni systemu MS Windows będą mieć do dyspozycji efektywny, łatwy sposób zabezpieczenia dostępu użytkowników do informacji przedsiębiorstwa. Rozwiązanie RSA SecurID dla Microsoft Windows zaprojektowano z myślą o znacznie większym bezpieczeństwie niż to, które mogą zagwarantować statyczne hasła – bez potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu.

W przypadku rozwiązania RSA SecurID dla Microsoft Windows użytkownik jest podczas logowania proszony o podanie nazwy użytkownika, numeru PIN i jednorazowego hasła (a nie samego hasła statycznego). Informacje te są następnie kierowane do oprogramowania RSA ACE/Server®, które upewnia się, czy użytkownik ma właściwe uprawnienia do uzyskania dostępu. Ten bezpieczny proces uwierzytelniania zachowuje spójność nawet gdy użytkownik jest odłączony od sieci, udostępniając wspólną procedurę logowania, niezależną od sposobu i miejsca uzyskiwania dostępu.

SecurID dla MS Windows będzie dostępny w Polsce poprzez autoryzowanych partnerów RSA Security. Produkt jest licencjonowany wg liczby użytkowników. Cena SecurID zaczyna się od poziomu 150$ dla użytkownika i maleje w zależności od liczby użytkowników.

http://www.rsasecurity.com

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry