Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny od MobiTrust

Spółka MobiTrust należąca do grupy One-2-One, w połowie roku planuje wdrożyć Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny. Rozwiązanie przygotowane przez spółkę przeszło pozytywnie testy u dwóch operatorów komórkowych. BMPE będzie tańszą i bardziej dostępną alternatywą dla dotychczas oferowanego w Polsce podpisu elektronicznego.
Rozwiązanie przygotowane przez MobiTrust posiada certyfikaty bezpieczeństwa i może spełniać rolę podpisu kwalifikowanego zgodnie z zapisami ustawy o podpisie elektronicznym. Partnerem spółki w zakresie wydawania certyfikatów kwalifikowanych jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny pozwala na przykład na bezpieczne, elektroniczne:
– dokonywanie rozliczeń z ZUS
– składanie wniosków do Krajowego Rejestru Sądowego
– wysyłanie deklaracji podatkowych do urzędów skarbowych
– kontakty z administrację publiczną
– wystawianie faktur elektronicznych
– autoryzowanie przelewów w bankowości elektronicznej
– uwierzytelnienie użytkownika w systemach aukcyjnych

Dotychczas oferowane w Polsce rozwiązania wymagały od użytkowników wykupienia specjalnego czytnika i karty mikroprocesorowej. Bezpieczny  Mobilny Podpis Elektroniczny  to rozwiązanie, w którym rolę czytnika spełnia telefon komórkowy, a specjalna karta SIM daje gwarancję bezpieczeństwa. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z operatorami komórkowymi, wdrożenie naszego rozwiązanie planowane jest w połowie tego roku.  – mówi Mariusz Skiba Prezes MobiTrust

W styczniu tego roku spółka MobiTrust podpisała umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego na dofinansowanie projektu „Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top