Bezpłatny antywirus w chello

Firma UPC inwestuje kilka milionów euro w nowe oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe, które ma chronić skrzynki pocztowe wszystkich klientów szerokopasmowej, internetowej usługi chello w Europie – bez dodatkowych opłat. W ramach podejmowanych działań konta pocztowe polskich użytkowników chello będą od dzisiaj chronione systemem antywirusowym McAfee.

Zwalczenie spamu i wirusów stało się jednym z największych wyzwań dla dostawców usług internetowych. Cały internetowy świat walczy z coraz to nowszymi wirusami, a ilość spamu zwiększyła się dziesięciokrotnie w ciągu ostatnich trzech-czterech lat. Według badań rynkowych dotyczących 2004 roku połowa przesłanych wiadomości e-mail była spamem.

Środki zaradcze polegają na stosowaniu dwóch typów oprogramowania: do walki z wirusami oraz spamem. Dzisiaj na serwerze pocztowym chello dla wszystkich klientów w Polsce zostanie zainstalowany bezpłatny skaner wirusowy McAfee. Uzupełni on system filtrowania spamu, który UPC Telewizja Kablowa wprowadziła pod koniec ubiegłego roku.

Nowy skaner wirusowy zapewnia w pełni zautomatyzowane monitorowanie wiadomości e-mail, które przychodzą do serwera poczty chello albo go opuszczają. Nowoczesne oprogramowanie firmy McAfee rozpoznaje i usuwa wszystkie znane wirusy. Po odrzuceniu zainfekowanej wiadomości adresat zostaje powiadomiony, że usunięto wirus. Klienci będą mieli możliwość dezaktywacji nowego systemu antywirusowego w swoich skrzynkach pocztowych.

W miarę, jak przybywa spamu i wirusów przesyłanych przez Internet, UPC aktualizuje techniczne rozwiązania, które pomagają wyeliminować te zagrożenia. „Chcemy uwolnić skrzynki pocztowe naszych klientów od niepożądanych wiadomości i wirusów. To trudna walka, ale jesteśmy zdecydowani podjąć wyzwanie. Jesteśmy to winni naszym klientom” – powiedział Sudhir Ispahani, dyrektor ds. technologii w UGC Europe, firmie macierzystej UPC.

Pod koniec czerwca z usługi chello korzystało ponad 34 tysiące użytkowników.

http://www.chello.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry