Bill Gates: nie wracam do Microsoftu

Bill Gates stanowczo zaprzeczył pojawiającym się plotkom dotyczącym możliwego powrotu do Microsoftu. Przekonuje, że całą energię pochłania mu praca w fundacji jego imienia.

Na początku grudnia pojawiły się spekulacje, że Bill Gates może powrócić do Microsoftu by pomóc korporacji w trudnej sytuacji, a zwłaszcza wobec rosnącego znaczenia głównych konkurentów – przede wszystkim firm Apple i Google. Twórca firmy zaprzeczył właśnie tym spekulacjom. W wywiadzie dla Fairfax Media zaznaczył, że do końca życia będzie pełnoetatowym pracownikiem Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Bill Gates: nie wracam do Microsoftu 1Jestem w pewnym zakresie zaangażowany w Microsofcie, w tym tygodniu udzielałam im nawet pewnych rad, ale to się nie zmieni – fundacja wymaga całej mojej energii i czuję, że ma to ogromne znaczenie – dodał Gates.

W wywiadzie powtórzone zostały także ciepłe słowa pod adresem zmarłego niedawno Steve’a Jobsa. Twórca Microsoftu nazywa go błyskotliwą osobą, która zwłaszcza w ostatnich latach była mu bliska.

[Zdjęcie: Danielle Smith, smh.com.au]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry