Bill Gates: nie wracam do Microsoftu

Opublikowano: 15 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Bill Gates stanowczo zaprzeczył pojawiającym się plotkom dotyczącym możliwego powrotu do Microsoftu. Przekonuje, że całą energię pochłania mu praca w fundacji jego imienia.

Na początku grudnia pojawiły się spekulacje, że Bill Gates może powrócić do Microsoftu by pomóc korporacji w trudnej sytuacji, a zwłaszcza wobec rosnącego znaczenia głównych konkurentów – przede wszystkim firm Apple i Google. Twórca firmy zaprzeczył właśnie tym spekulacjom. W wywiadzie dla Fairfax Media zaznaczył, że do końca życia będzie pełnoetatowym pracownikiem Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Bill Gates: nie wracam do Microsoftu 1Jestem w pewnym zakresie zaangażowany w Microsofcie, w tym tygodniu udzielałam im nawet pewnych rad, ale to się nie zmieni – fundacja wymaga całej mojej energii i czuję, że ma to ogromne znaczenie – dodał Gates.

W wywiadzie powtórzone zostały także ciepłe słowa pod adresem zmarłego niedawno Steve’a Jobsa. Twórca Microsoftu nazywa go błyskotliwą osobą, która zwłaszcza w ostatnich latach była mu bliska.

[Zdjęcie: Danielle Smith, smh.com.au]

Dawid ZarazińskiBill Gates: nie wracam do Microsoftu

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.