Bing: Top 10 wyszukiwań w 2009 roku

Grudzień jeszcze przed nami, ale Microsoft opublikował już listę najpopularniejszych w 2009 roku zapytań w swojej wyszukiwarce – Bing. Sześć z dziesięciu wyrażeń odnosi się do konkretnych osób, a tylko jedna do strony internetowej lub firmy. I tak – mowa tu o Twitterze, który zajął drugą pozycję. Kto był pierwszy?

Microsoft jest pierwszą firmą, która publikuje wyniki najpopularniejszych wyrażeń wyszukiwanych za pomocą wyszukiwarek. Są one oczywiście „ocenzurowane” z zapytań odnoszących się do pornografii i innych wulgarnych treści. Wyniki trudno nazwać reprezentatywnymi w dosłownym tego słowa znaczeniu, można je jednak potraktować jako interesującą ciekawostkę.

Top 10 wyszukiwań w Bing przedstawia się następująco:

10. Jaycee Dugard (kobieta porwana w 1991 roku, więziona przez 18 lat przez seksualnego przestępcę, odnaleziona cała i zdrowa w połowie tego roku)
9. Billy Mays (amerykański prezenter telewizyjny, zmarły w czerwcu)
8. Jon and Kate Gosselin (gwiazdy serialu Jon & Kate Plus 8, których małżeński kryzys przerodził się w reality show)
7. Cash for Clunkers (amerykański program rządowy, który umożliwiał zakupienie nowego samochodu z rabatem po oddaniu starego na złom)
6. Patrick Swayze (znany aktor, który zmarł we wrześniu)
5. Farrah Fawcett (amerykańska aktorka, producentka, modelka, która zmarła w czerwcu)
4. Stock Market (ang. giełda papierów wartościowych)
3. Swine Flu (ang. świńska grypa)
2. Twitter

Król oczywiście może być tylko jeden:

1. Michael Jackson (muzyk, kompozytor, „król popu”, zmarły w czerwcu)

Bing podał również trzy najpopularniejsze frazy odnoszące się do żyjących celebrytów. Na trzecim miejscu uplasowała się Megan Fox, gwiazda filmowej serii Transformers, na drugim – Robert Pattinson, aktor znany z głównej roli w sadze Zmierzch. Największą popularnością cieszyć się może natomiast – i to być może pewna niespodzianka – Perez Hilton, kontrowersyjny blogger, który sam stał się gwiazdą opisując plotki na temat hollywoodzkich celebrytów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top