Bing: więcej informacji dzięki Encyklopedii Britannice

Opublikowano: 8 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wyniki w wyszukiwarce Bing mają być bardziej informacyjne dzięki współpracy z Encyklopedią Britannicą. 

Microsoft nazywa projekt „Britannica Online Encyclopedia Answers”. Dodawać ma dodatkowe, encyklopedyczne informacje do wyniku wyszukiwania. Przypomina w ten sposób wprowadzony ostatnio przez Google Knowledge Graph.

Bing: więcej informacji dzięki Encyklopedii Britannice 1

Bing: więcej informacji dzięki Encyklopedii Britannice 2

Bing: więcej informacji dzięki Encyklopedii Britannice 3

Poszukujący informacji będą mogli teraz zobaczyć szybkie podsumowanie na dany temat, obrazek czy szereg użytecznych faktów czy danych liczbowych – w wynikach wyszkiwania. Oprócz informacji z Encyklopedii Britanniki, Bing linkuje do innych stron trzecich: Wikipedii, Freebase czy Qwiki. Wyszukiwarka współpracuje również z serwisem Wolfram Alpha.

Porozumienie z Encyklopedią Britannicą to kolejny etap wizualnego odświeżenia wyszukiwarki Bing. Przypomnijmy także: Microsoft ogłosił także, że za korzystanie z API Bing trzeba będzie zapłacić.

Dawid ZarazińskiBing: więcej informacji dzięki Encyklopedii Britannice

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.