Biuro dla startupu to za mało – pora również tam zamieszkać!

Clipster – to nie tylko współdzielone biuro, w którym możemy tworzyć startupy. To również miejsce, w którym możemy… zamieszkać. Nowy projekt mieści się w Gdańsku na terenie Garnizonu Kultury.

Sami twórcy opisują projekt jako „dom, kreatywną przestrzeń coworkingowa, miejsce do pracy nad projektem, miejsce na rozwój i preakcelerację dla osób myślących o realizacji ciekawego pomysłu”. Przedsięwzięcie zostało powołane do życia przez twórców programów akceleracyjnych: Alfabeat oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER prowadzący Starter Rocket.

Clipster_room

W przeznaczonej na te cele przestrzeni, zlokalizowanej w samym centrum gdańskiego Wrzeszcza znajduje się m.in. 16 mikroapartamentów oraz strefa coworkingu, która pozwoli społeczności zgromadzonej wokół obiektu na wspólną, kreatywną pracę i spotkania z tutorem. W ramach trwającego trzy miesiące okresu preakceleracji każdy z projektów otrzyma pomoc jednego z ekspertów, który otoczy swoją opieką i wspomoże doświadczeniem rodzące się pomysły na biznes. W zależności od ich rozwoju rezydencja w Clipsterze może trwać 3, 6 lub 9 miesięcy. Niedawno rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji – nabór pomysłów poprzez formularz dostępny na stronie internetowej clipster.pl. Po niej nastąpi etap rozmów z aplikującymi.

Szukamy osób – zarówno z Polski, jak i z całego świata – które pragną oddać się pracy nad rozwojem projektu i skorzystać zarówno z wiedzy i opieki doświadczonego tutora, jak i z możliwości kooperacji z innymi zespołami, czerpania inspiracji, dzielenia pasji i wykorzystania zapału twórczego kolegów. Clipster jest otwarty na błyskotliwe pomysły z każdej branży. Zapraszamy też osoby bez konkretnego pomysłu, ale z pasją i energią – zarówno studentów, jak i przedsiębiorców. Obie strony mogą skorzystać ze swojego doświadczenia, a nawet stworzyć coś wspólnie! Jak najbardziej przewidujemy możliwość łączenia się startupowców w zespoły i pracę nad jednym projektem – mówi Jan Wyrwiński, Co-Founder Alfabeat.

Ceny udziału w programie wraz z najmem mikroapartamentów w Clipsterze wahają się od 900 zł brutto miesięcznie za apartament jednoosobowy do 1500 zł brutto miesięcznie za apartament dwuosobowy – z większością opłat w cenie. Do dyspozycji rezydentów będą również ośrodki artystyczno-koncertowe (Stary Maneż), winiarnia, minibrowar, siłownia, panel wspinaczkowy, park, kawiarnie oraz restauracje, znajdujące się na terenie Garnizonu Kultury.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top