Bluerank pozycjonuje markt.de

Opublikowano: 15 kwietnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Agencja search engine marketing – Bluerank optymalizuje i pozycjonuje jeden z największych niemieckich portali ogłoszeniowych – markt.de.

– To już kolejny serwis z pierwszej trójki serwisów ogłoszeniowych w Niemczech, przy którym mamy okazję pracować – mówi Maciej Gałecki, CEO agencji Bluerank. Wcześniej była to kompleksowa obsługa SEO dla Quoka.de, obecnie optymalizujemy i pozycjonujemy kolejny portal ogłoszeniowy – markt.de, należący do największych i najpopularniejszych niemieckich serwisów tego typu.

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie na stronach markt.de ruchu organicznego (tj. pochodzącego z wyszukiwarek internetowych). W tym celu prowadzone są działania optymalizacyjne w ramach samego portalu, a także zewnętrzne działania SEO, które wspomagają budowanie popularności serwisu w Sieci oraz intensyfikują jego obecność w naturalnych wynikach wyszukiwania. Bluerank pracuje nad optymalnym rozwijaniem treści markt.de i modyfikacją kodu HTML dla poprawienia indeksacji stron.

– Współpraca pomiędzy Bluerank a markt.de została nawiązana wraz z początkiem roku. Po trzech miesiącach trwania projektu można już zauważyć pierwsze sukcesy. Ruch na stronach markt.de pochodzący z Google wzrósł o 65% – mówi Jacek Tkaczuk, SEO Specialist Bluerank. I – co warto podkreślić – są to wyniki dotyczące wyłącznie tych zapytań, które nie odnoszą się bezpośrednio do marki. Udało się również dwukrotnie zwiększyć liczbę indeksowanych przez Google stron markt.de, na których publikowane są ogłoszenia, a wynik ten ciągle rośnie. Widzimy ogromny potencjał dla dalszego wzrostu – potwierdza Sang-Woo Pai, CEO markt.de. Będziemy pracować nad tym, by internetowe ogłoszenia docierały zarówno do niemieckich domów, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Polską agencję SEO, jako głównego wykonawcę projektu, wybrano na podstawie referencji uzyskanych od jej klientów z branży e-commerce (m.in. z Niemiec i USA). – Doceniono nasze doświadczenie i sukces realizowanych przez Bluerank działań SEO dla Quoka.de – podkreśla Maciej Gałecki. Cieszy nas, że mamy kolejną możliwość by współtworzyć dobry wizerunek polskiej branży SEO na świecie.

www.markt.de

Hanna LaskowskaBluerank pozycjonuje markt.de

Podziel się!

O autorze

hania