Branson i Murdoch szykują gazety tylko na iPada

Richard Branson, szef Virgin Group ma w najbliższych dniach przedstawić tytuł prasowy przeznaczony jedynie dla użytkowników tabletu iPad. Branson nie jest jedynym, który chce wydać tego typu magazyn: podobne pismo wyda również Rupert Murdoch.

Magazyn Bransona ma skupiać się na „nowych, kreatywnych, biznesowych, podróżniczych oraz technologicznych pomysłach”. Ma być więc czymś w rodzaju pisma Wired. Jego premiera odbyć ma się na konferencji prasowej w najbliższy wtorek (30 listopada), informują źródła.

Branson i Murdoch szykują gazety tylko na iPada 1
Richard Branson

Gazeta brytyjskiego miliardera nie jest jedyną, która ma pojawić się wyłącznie na iPadzie. Nad podobną koncepcją pracuje Rupert Murdoch, szef News Corp. – pojawiają się spekulacje, że w projekt zaangażowany jest również Steve Jobs z Apple. Gazeta ma nazywać się „The Daily” i ma być dostępna jeszcze w tym roku. Murdoch zainwestował w nią 30 mln dolarów.

„The Daily” może nie tylko pokazać rynkowi prasowemu kierunek rozwoju, w którym mógłby w końcu zrzucić balast dnia następnego, ale również może prasę wnieść na dobre w erę 2.0 – pisze na swoim blogu Przemysław Pająk.

Czy rzeczywiście gazety przeznaczone wyłącznie dla tabletów mogą być drogowskazami na rynku prasy? Czy będą raczej ciekawostką dla wybranych?

Źródła: Mashable, HuffingtonPost. Grafika: zimbio.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top