Brazylia pobiła Indie na Facebooku

Facebook zyskuje popularność wśród Brazylijczyków, zabierając użytkowników serwisowi Orkut. Czy dzięki Brazylii przekroczony zostanie próg 1 mld użytkowników Facebooka?

Brazylia pobiła Indie na Facebooku 1

W rankingu krajów mających najwięcej użytkowników w serwisie Facebook przodują Stany Zjednoczone (157 mln użytkowników). Na drugim miejscu do tej pory znajdowały się zaś Indie. Wedle raportu przedstawionego przez SocialBakers, nastąpiła zmiana na pozycji wicelidera. Dziś drugim w kolejności krajem z największą liczbą użytkowników jest Brazylia. Szacuje się, że ma ona ponad 46,3 mln użytkowników, co oznacza wzrost ich liczby o 22 proc. w ciągu ostatniego kwartału.

W Brazylii dużą popularnością cieszy się inny serwis społecznościowy – Orkut, uruchomiony w 2004 roku przez firmę Google. Dotychczas miał on więcej aktywnych użytkowników niż Facebook. W styczniu tego roku sytuacja ta uległa zmianie.

Ostatnie dane liczbowe przytoczone przez serwis The Next Web wskazują na to, że migracja użytkowników z serwisu Orkut do Facebooka staje się ogólną tendencją w Brazylii. Orkut ma dziś około 30 mln użytkowników.

Facebook otwiera także kolejne lokalne biura w Ameryce Łacińskiej i zatrudnia nowych pracowników. Brazylijczycy i inne narodowości z tego regionu świata wspierają starania firmy o przekroczenie granicy 1 mld użytkowników jeszcze w sierpniu tego roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry