BuyVIP – europejski raport sprzedaży 2009

Ubiegły rok budżetowy okazał się znacznym sukcesem we wszystkich lokalnych serwisach Grupy BuyVIP. W latach 2007-2008 całkowita sprzedaż prywatnego klubu zakupów wzrosła z 5 do 30 milionów euro, natomiast w 2009 wartość ta zwiększyła się ponad dwukrotnie, osiągając rekordowy poziom 70 milionów euro. Grupa zawdzięcza ten wynik zeszłorocznej ekspansji na rynki Portugalii, Holandii i Polski.

W trzy lata po rozpoczęciu działalności Grupa BuyVIP zgromadziła już ponad 5,5 miliona członków. Dzięki ich aktywności wartość zakupów dokonanych w listopadowym okresie przedświątecznym wyniosła 12 milionów euro i nadal odnotowuje stały wzrost.  Badania przeprowadzone w styczniu przez hiszpańską Organizację Kontroli Mediów (OJD) wskazują, że w 2009 roku liczba gości odwiedzających stronę www.buyvip.com wzrosła z 1,7 miliona unikalnych użytkowników w styczniu do ponad 4 milionów w listopadowym okresie przedświątecznym. Ta ponad dwukrotnie większa wartość sprawiła, że witryna www.buyvip.com stała się jedną z najpopularniejszych europejskich stron internetowych w branży.

– Wysokie wyniki sprzedaży z 2009 roku są bezpośrednią oceną wystawioną przez naszych klientów, wskazującą, że koncepcja europejskiego prywatnego klubu zakupów jest doceniana we wszystkim krajach Grupy”, mówi Gustavo Garcia Brusilovsky, założyciel BuyVIP – Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju Grupy BuyVIP i przyjmujemy zeszłoroczne wyniki jako wyzwanie, aby w 2010 móc zaoferować członkom klubu identyczną jakość.

Działający od jesieni 2009 roku BuyVIP Polska to przedsięwzięcie joint venture, w którym uczestniczy Grupa Allegro. Nawiązana współpraca daje polskim Internautom szeroki dostęp do ekskluzywnych, modnych i markowych produktów oraz akcesoriów w atrakcyjnych cenach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry