CentrumDoradztwa.pl- ponad 1.000 zapytań

Stowarzyszenie Miasta w Internecie planuje wspólne szkolenia z Centrum Doradztwa Informatycznego. Do chwili obecnej Centrum odebrało on-line ponad tysiąc zapytań i próśb o konsultacje skierowane z sektora publicznego. Ponad 16 000 osób odwiedziło serwis centrumdoradztwa.pl.

Afiliowane przy Oracle Polska Centrum Doradztwa (CDI) pełni funkcję „punktu pierwszego kontaktu” dla instytucji administracji rządowej i samorządowej.

W chwili obecnej finalizowane jest porozumienie między Centrum Doradztwa Informatycznego dla administracji rządowej i samorządowej i Oracle Polska a Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, w ramach którego CDI i Oracle udzielą wsparcia merytorycznego w rozwoju szkoleń elektronicznych z zakresu eGovernment oraz dostarczą Stowarzyszeniu platformę e-learningową na potrzeby tychże szkoleń.

Od chwili powstania CDI jego usługi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Najbardziej cennymi użytkownikami zasobów Centrum, z uwagi na cel jego działalności, są osoby z sektora publicznego. W chwili obecnej obserwowany jest wzrost zapotrzebowania tej grupy na wiedzę dotyczącą podnoszenia i wdrażania standardów eGovernment.
„Zainteresowanie konsultacjami Centrum ze strony sektora publicznego utrzymuje się na wysokim poziomie od kilku miesięcy. Szczególny wzrost zaobserwowaliśmy od momentu pozytywnego wyniku referendum. Wśród blisko tysiąca zapytań z sektora publicznego zdecydowana większość dotyczy bardzo podstawowego zakresu informacji. Oceniamy, że większość przedstawicieli sektora publicznego, szczególnie na szczeblu lokalnym, posiada niewielką wiedzę nt. e-government. Jednak niezmiernie cieszy nas fakt, że świadomość tematu oraz potrzeba zdobycia wiedzy rosną z miesiąca na miesiąc.
Na podstawie pozyskanych przez nas informacji oceniamy, iż ok. 20% kierowanych do nas zapytań bazuje na głębszych merytorycznych podstawach. Zadawane nam pytania z reguły dotyczą sposobu wdrażania i finansowania systemów oraz praktycznego zastosowania rozwiązań eGovernment.” – mówi Monika Bacia, Dyrektor ds. Programów Marketingowych w Oracle Polska, odpowiedzialna za stworzenie i działanie CDI.

Wzrost zainteresowania standardami eGovernment, związany z czekającą polską administrację reorganizacją, potwierdzają raporty Gemius (systemu monitoringu statystyk oglądalności). Dane z systemu nadzorującego witrynę www.centrumdoradztwa.pl. wskazują, iż 25 procent spośród ponad 16 000 jej użytkowników eksploruje zasoby wiedzy związane z tematyką eGovernment i eEurope.

http://www.centrumdoradztwa.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top