CentrumXP.pl z platformą Windows Live

Portal społecznościowy CentrumXP.pl został wzbogacony o funkcjonalności platformy Windows Live. W ramach programu prowadzonego przez Microsoft, Windows Live Community Builder, użytkownicy CentrumXP.pl mogą korzystać z udogodnień, jakie daje platforma Windows Live m.in.: komunikować się za pomocą poczty Live Hotmail z domeny CentrumXP.pl, tworzyć swoje profile oraz prywatne obszary Live Space w Internecie, dostępne zarówno na komputerze, jaki i przez telefon, gdzie można zamieścić m.in. bloga, czy fotobloga lub też komunikować się z innymi użytkownikami za pomocą Live Messenger.
„Udostępnienie użytkownikom portalu wszystkich funkcjonalności naszej platformy Windows Live było skomplikowanym procesem. Jest to nasze pierwsze tego typu doświadczenie w Polsce. Dzięki bardzo bliskiej współpracy z autorami serwisu oraz przychylności społeczności zgromadzonej wokół CentrumXP.pl – proces przebiegł bardzo sprawnie. Obecnie z zaawansowanych funkcji Windows Live korzysta 40 000 użytkowników. Oznacza to dla nich znacznie szerszą możliwość interakcji w Internecie” – powiedział Patryk Góralowski, Windows Business and Live Commercial Product Manager, z polskiego oddziału Microsoft.

Dzięki procesowi wyposażenia CentrumXP.pl w rozbudowaną funkcjonalność platformy Windows Live, jego członkowie mają możliwość korzystania z dwóch obszarów udogodnień:
Łączność:
•    dostęp do poczty Live Hotmail (z domeny CentrumXP.pl),
•    dostęp do poczty systemu, dzięki czemu użytkownik może korzystać z wielu kont e-mail z jednego miejsca,
•    możliwość korzystania z komunikatora Live Messenger,
•    możliwość korzystania z paska narzędzi Windows Live, dzięki czemu można korzystać z usług Windows Live z dowolnej strony sieci Web.

Udostępnianie:
•    dostęp do magazynu plików Live SkyDrive o pojemności 5GB,
•    możliwość stworzenia Live Space – własnego miejsca na przedstawienie własnego świata,
•    zbudowania własnej galerii fotografii – Live Photo Gallery,
•    możliwość skorzystania z Live Writer, narzędzia, które umożliwia łatwe publikowanie zdjęć, klipów video oraz innych plików na swoim blogu nawet z telefonu komórkowego,
•    możliwość skorzystania z narzędzia Live Events – pozwalającego zaplanować imprezę, rozesłać zaproszenia i udostępnić zdjęcia.

„Do czasu migracji każdy z użytkowników musiał przynajmniej dwa razy się logować: osobno do portalu i następnie do swojej poczty na portalu. W tej chwili jest to jedno logowanie, które umożliwia dostęp do portalu, poczty, forum, publikacji, czy 5 GB dysku SkyDrive, który cieszy się dużym powodzeniem naszej społeczności. Dzięki tej współpracy mamy także możliwość oferować użytkownikom zniżki na produkty Microsoft, które rozprowadza nasz sklep. Już teraz mamy ponad 40 000 użytkowników platformy Windows Live, do końca roku zamierzamy udostępnić dodatkowe funkcjonalności liczbie 100 000 członków naszej społeczności” – powiedział Jakub Hryciuk z portalu CentrumXP.pl.

Grupę CentrumXP.pl tworzą obecnie 4 serwisy kierowane do różnych grup użytkowników technologii firmy Microsoft. Portal z założenia dociera do wszystkich osób, do których kierowana jest oferta firmy: począwszy od fanów gier PC i konsoli Xbox, poprzez użytkowników domowych i tych korzystających z oprogramowania w firmie, skończywszy na administratorach i programistach.
Największy z serwisów: Portal CentrumXP.pl jest największą i najpopularniejszą w Polsce stroną o technologii Microsoft.

www.centrumxp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top