Chińska chmura od Baidu

Chińska firma będąca właścicielem wyszukiwarki Baidu, zapowiedziała wprowadzenie na rynek platformy Baidu Claud WangPan. To kolejny krok w zakresie rozwoju Baidu, o którym informujemy, konkurujący z takimi usługami jak choćby DropBox.

Chińska chmura od Baidu 1Baidu jest chińską wyszukiwarką, wiodącą prym na rodzimym rynku. W chwili obecnej firma chce odnieść sukces na rynku tzw. cloud computingu, czyli w zakresie przechowywania i udostępniania plików w „chmurze”. Rywalem dla obecnie istniejących „chmur” będzie Baidu Claud WangPan.

Na rynku podobnych aplikacji konkurują ze sobą m.in. Dropbox i Microsoft SkyDrive. Baidu WangPan będzie umożliwiała użytkownikom przesyłanie plików, bez względu na ich typ. Wszystkie będą w każdej chwili dostępne dla użytkowników. Firma zapowiada, że Baidu WangPan odda do dyspozycji 15 GB wolnej przestrzeni. To nieco mniej niż SkyDrive, który oferuje 25 GB przestrzeni, z zapowiedzią nieograniczonej, wolnej ekspansji rynkowej. Nie wiadomo, czy Baidu WangPan będzie w przyszłości oferować dodatkową przestrzeń dyskową.

Baidu WangPan dysponuje aplikacją przeznaczoną na komputery PC, a także dla urządzeń mobilnych Android. W fazie testów znajdują się wersje aplikacji dla systemów iOS i Mac. Nowy, aktualizowany serwis Baidu Claud, obsługuje trzy rodzaje aplikacji dla użytkowników Android. Mogą oni zarządzać aplikacjami – ES File Explorer, File Expert oraz Boat Browser.

Nowa aplikacja w chmurze znajduje się w fazie testów beta, a o 10. rano każdego dnia w Pekinie będzie wysyłanych z niej 5 tys. zaproszeń dla użytkowników.

za: paidcontent.org

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry