Chiny: 800 mln internautów za dwa lata

Chiński rząd udostępnił szacunki, z których wynika, że w 2015 r. liczba internautów sięgnie 800 mln.

Chiny flagaGłówną przyczyną dynamicznego wzrostu liczby internautów ma być rozwijanie projektu udostępnienia szerokopasmowego internetu wszystkim regionom Chin. Obecnie w tym kraju ok. 550 mln osób ma dostęp do sieci – to wciąż tylko niespełna 40 proc. wszystkich mieszkańców.

Chińskie ministerstwo przekonuje, że w 2015 r. internautów będzie już 800 mln. Wydaje się, że są to szacunki możliwe do zrealizowania, nawet jeśli tempo wzrostu będzie na podobnym jak obecnie poziomie.

Warto zauważyć, że najszybciej rozwijającym się obszarem jest dostęp do internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Już teraz ponad miliard osób korzysta z telefonów, wiele z nich ma także wykupione pakiety danych.

Inną sprawą jest oczywiście dostępność do chińskiego rynku internetowego i możliwość korzystania z zachodnich projektów (np. serwisów społecznościowych) przez Chińczyków. Bariera językowa jest tylko jednym z problemów; wiele serwisów jest zablokowanych lub występuje w lokalnych wersjach.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry