Chiny pracują nad bardzo dokładnym systemem nawigacyjnym

Chińskie Ministerstwo Nauki poinformowało, że pracuje nad nowym i bardziej dokładnym projektem nawigacyjnym. Od amerykańskiego systemu GPS wyróżniać ma go przede wszystkim duża dokładność.

Chiny pracują nad bardzo dokładnym systemem nawigacyjnym 1Cao Jianlin, wiceminister chińskiego rządu, powiedział, że system o nazwie Xihe jest próbą połączenia możliwości nauki i technologii w celu rozwiązania praktycznych problemów. Projekt przechodzić ma już testy w terenie, a jego nazwa pochodzi od imienia starożytnego bóstwa.

Czym Xihe wyróżniać ma się na tle systemu GPS? Przede wszystkim dokładnością. Chiny zapewniają, że projekt określać ma położenie z tolerancją już nie kilku metrów, jak w przypadku GPS, ale centymetrów. Xihe uruchomiony ma zostać na początku w największych miastach, takich jak Szanghaj. Pokrycie całego kraju odbyć ma się w 2015 r.

Przypomnijmy, że Chiny mają już własny system nawigacji satelitarnej o nazwie Beidu. Konkurencją wobec amerykańskiego GPS są również rosyjski Glonass i europejski projekt Galileo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top