ChromeBooki – netbooki Google – zadebiutują 15 czerwca (wideo)

Firma Google przedstawiła pierwsze komputery wyposażone w system Chrome OS. ChromeBooki stworzone we współpracy z firmami Samsung i Acer zadebiutują na rynku 15 czerwca.

Netbook Samsunga wyposażony został w 12,1-calowy ekran a jego bateria ma pozwalać na 8 godzin pracy. Kosztować ma 429 dolarów za wersję z WiFi oraz 499 dolarów z dodatkowym modułem 3G. Acer będzie miał natomiast 11,6-calowy ekran i zapewni 6,5 godzin pracy. Cena komputera zaczynać ma się od 349 dolarów.

ChromeBooki - netbooki Google - zadebiutują 15 czerwca (wideo) 1

ChromeBooki - netbooki Google - zadebiutują 15 czerwca (wideo) 2

Google przygotowało również specjalny program dla przedsiębiorstw i edukacji. Opiera się on na subskrypcji obejmującej urządzenie, wymianę na nowszy w razie jego pojawienia się, wsparcie techniczne i gwarancję. Podmioty związane z edukacją zapłacą za nią 20 dolarów miesięcznie, firmy – 28 dolarów.

ChromeBooki zadebiutują 15 czerwca. W pierwszym okresie pojawią się w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech i Hiszpanii. Na innych rynkach sprzedawane mają być w kolejnych miesiącach.

Google przekonuje, że ChromBooki nie będą typowymi netbookami. Działać będą w oparciu o system operacyjny Chrome OS wykorzystujący wyłącznie aplikacje webowe. Uruchamiać mają się w osiem sekund – wybudzać natychmiastowo. Dane użytkowników przetrzymywane będą w chmurze co oznacza, że awaria lub kradzież urządzenia nie będzie skutkować ich utratą. System ma być również bardzo bezpieczny i będzie aktualizować się automatycznie.

Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem i na poniższym filmie.

Przypomnijmy, że podczas konferencji Google I/O, firma z Mountain View zaprezentowała  także szereg innych nowości i aktualizacji – w centrum uwagi znalazł się system operacyjny Android oraz usługa Music.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top