Ciekawy przypadek GoldmanSachs666.com

Opublikowano: 21 kwietnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W minionym tygodniu spółka Goldman Sachs wysłała list do blogera Mike’a Morgan’a w którym domaga się by zaprzestał prowadzenia strony GoldmanSachs666.com. Uzasadnienie było proste: działalność ta narusza własność intelektualną firmy, wykorzystując nielegalnie jej znak handlowy.

Zamiast czekać na nadejście UDRP, Morgan wniósł prewencyjny pozew przeciwko bankowi inwestycyjnemu, w którym przekonuje, że GoldmanSachs666.com jest wykorzystywana jako miejsce publikowania informacji i komentarzy odnośnie instytucji i nie wykorzystuje nielegalnie jej znaku handlowego.

Chamuquito Playmobil
Creative Commons License photo credit: Omar Omar

Morgan w pozwie prosi sąd o wyjaśnienie kwestii czy jego działalność jest zgodna z prawem. Jego adwokat, Joseph Beckman przekonuje, że Morgan nie chce nic poza możliwością pisania artykułów o tym, co go interesuje.

Przedstawiciel Goldman Sachs twierdzi natomiast, że wysłanie listu było metodą na obronę firmy.

Tu nie chodzi o prawa pana Morgana do wyrażania swoich poglądów. Tu chodzi o nielegalne wykorzystywanie naszego znaku handlowego – powiedział.

Na stronie GoldmanSachs666.com, w widocznym miejscu, widnieje informacja, że serwis nie jest powiązany z bankiem.

Będziemy śledzić tę interesującą sprawę, powiadamiając o ewentualnym jej rozstrzygnięciu.

Za: The Domains

aznews.plCiekawy przypadek GoldmanSachs666.com

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.