Citrix oraz IBM współpracują

Citrix Systems, Inc. , światowy lider w dziedzinie oprogramowania i usług do tworzenia wirtualnych miejsc pracy, podpisał umowę z IBM, na mocy której firmy wspólnie będą oferować rozwiązania związane z konsolidacją serwerów, wdrażaniem aplikacji oraz portalami dostępowymi, które odpowiadają szczególnym wymogom klientów korporacyjnych na całym świecie.

W ramach umowy firmy połączą oprogramowanie serwerowe Citrix MetaFrame z IBM eServer, dostarczając w ten sposób klientom sprawdzone, oszczędne pod względem kosztów rozwiązanie, zapewniające szeroką dostępność oraz zwiększone możliwości aplikacji klient/serwer.

Połączenie rozwiązań portalowych Citrix NFuse Classic oraz IBM WebSphere Portal umożliwi użytkownikom dostęp do aplikacji nieinternetowych przy pomocy przeglądarki internetowej. W znaczący sposób zwiększy to dostęp do różnorodnych aplikacji typu klient/serwer.

„Zwiększa się zapotrzebowanie wśród klientów korporacyjnych na uzyskanie bardziej scentralizowanej kontroli nad serwerami i aplikacjami zainstalowanymi w przedsiębiorstwach. Najważniejsze stają się lepsze zarządzanie i zwiększone bezpieczeństwo, co pozwoli zredukować przestoje w biznesie,” powiedział Mike Kozel, IBM eServer alliance executive, IBM Server Group. „Dzięki współpracy z firmą Citrix będziemy dostarczać klientom jedno, zintegrowane rozwiązanie – sprzęt, oprogramowanie, pamięci masowe oraz usługi niezbędne do zrealizowania określonych celów biznesowych.”

Po wdrożeniu rozwiązania firm Citrix i IBM przedsiębiorstwa będą mogły centralnie zarządzać aplikacjami oraz informacjami, umożliwiając również dostęp do oprogramowania końcowym użytkownikom. Ponadto przedsiębiorstwa będą mogły w prosty sposób konsolidować wiele serwerów i centralizować ich wdrożenie w mniejszej liczbie lokalizacji. W efekcie tego przedsiębiorstwa będą mogły zwiększyć kontrolę nad systemem i szybciej instalować aplikacje zarówno w centralnych jak i zdalnych biurach.

„Dzięki ścisłej współpracy z firmą IBM będziemy dostarczać klientom kompletne, końcowe rozwiązanie, spełniające szczególnie istotne wymagania biznesowe, jak na przykład możliwość zdalnego połączenia się z biurem, wdrażanie aplikacji, mobilność pracowników oraz brak przestojów w biznesie,” powiedział Roger Rose, wiceprezes do spraw rozwoju korporacyjnego i globalnych aliansów firmy Citrix. „Umowa ta wzmocni nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom rozwiązań w tych dziedzinach, umożliwiając jednocześnie przedsiębiorstwom większą elastyczność i redukując koszty ich infrastruktury informatycznej.”
Citrix i IBM ściśle współpracują od 1996 roku nad rozwojem, testowaniem, sprzedażą, marketingiem i wsparciem kompletnych rozwiązań serwerowych. Linia produktów IBM eServer jest preferowaną platformą przez firmę Citrix, natomiast Citrix otrzymał certyfikat IBM ServerProven, testując i certyfikując eServer xSeries firmy IBM dla produktów Citrix.

http://www.citrix.de

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top