CNN International uruchomiło wideo gadżet dla iGoogle

CNN International jest pierwszą międzynarodową organizacją newsową, która uruchomiła wideo gadżet dla iGoogle. Dzięki CNN International Google Gadżet użytkownicy zindywidualizowanej strony startowej iGoogle mogą oglądać najświeższe wiadomości ze świata w specjalnym odtwarzaczu wideo CNN.
Gadżet pozwala także na przejście do strony CNN w portalu YouTube (www.YouTube.com/CNN). To kolejny etap działań, których celem jest uzupełnienie tradycyjnych kanałów informacyjnych o nowe cyfrowe metody dotarcia do odbiorcy.

Nowy gadżet CNN to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród internautów na informacje wideo dostępne online. W lipcu zeszłego roku CNN rozbudowało swoją stronę internetową CNN.com o materiały multimedialne nadawane w strumieniu online, zaawansowaną możliwość personalizacji zawartości strony i narzędzia umożliwiające zbieranie opinii odbiorców. W pierwszym kwartale 2008 r. CNN.com/international odnotowało 157% (Omniture Site Catalyst) wzrost odwiedzin w porównaniu z liczbą odwiedzin z trzech miesięcy poprzedzających uruchomienie nowej wersji strony.

CNN International wykorzystuje nowe technologie takie jak wideo online do rozszerzenia swojego zasięgu. Serwisy informacyjne CNN dostępne na CNN.com i w tradycyjnej telewizji można również oglądać w telefonach komórkowych dzięki CNNmobile.com, a także w wielu serwisach IPTV i VOD takich jak Joost, YouTube i Dailymotion.

„CNN International aktywnie wdraża nowoczesne metody przekazywania informacji by pozyskać nową publiczność w przestrzeni cyfrowej” powiedział Casey Harwood, SVP, Turner Europe. „Wideo gadżet CNN świetnie uzupełnia gamę oferowanych przez nas usług online i z pewnością pozwoli nam zwiększyć liczbę odwiedzin naszej strony internetowej.”

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top