CNN International uruchomiło wideo gadżet dla iGoogle

Opublikowano: 4 maja 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

CNN International jest pierwszą międzynarodową organizacją newsową, która uruchomiła wideo gadżet dla iGoogle. Dzięki CNN International Google Gadżet użytkownicy zindywidualizowanej strony startowej iGoogle mogą oglądać najświeższe wiadomości ze świata w specjalnym odtwarzaczu wideo CNN.
Gadżet pozwala także na przejście do strony CNN w portalu YouTube (www.YouTube.com/CNN). To kolejny etap działań, których celem jest uzupełnienie tradycyjnych kanałów informacyjnych o nowe cyfrowe metody dotarcia do odbiorcy.

Nowy gadżet CNN to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród internautów na informacje wideo dostępne online. W lipcu zeszłego roku CNN rozbudowało swoją stronę internetową CNN.com o materiały multimedialne nadawane w strumieniu online, zaawansowaną możliwość personalizacji zawartości strony i narzędzia umożliwiające zbieranie opinii odbiorców. W pierwszym kwartale 2008 r. CNN.com/international odnotowało 157% (Omniture Site Catalyst) wzrost odwiedzin w porównaniu z liczbą odwiedzin z trzech miesięcy poprzedzających uruchomienie nowej wersji strony.

CNN International wykorzystuje nowe technologie takie jak wideo online do rozszerzenia swojego zasięgu. Serwisy informacyjne CNN dostępne na CNN.com i w tradycyjnej telewizji można również oglądać w telefonach komórkowych dzięki CNNmobile.com, a także w wielu serwisach IPTV i VOD takich jak Joost, YouTube i Dailymotion.

„CNN International aktywnie wdraża nowoczesne metody przekazywania informacji by pozyskać nową publiczność w przestrzeni cyfrowej” powiedział Casey Harwood, SVP, Turner Europe. „Wideo gadżet CNN świetnie uzupełnia gamę oferowanych przez nas usług online i z pewnością pozwoli nam zwiększyć liczbę odwiedzin naszej strony internetowej.”

Hanna LaskowskaCNN International uruchomiło wideo gadżet dla iGoogle

Podziel się!

O autorze

hania