CoCzytac.pl – rekomendator książek

Powstał internetowy rekomendator książek – CoCzytac.pl – który na podstawie tytułu, autora lub numeru ISBN poleca kolejne tytuły. Serwis służy wielbicielom literatury i jednocześnie jest narzędziem ułatwiającym książkowe zakupy. CoCzytac.pl zawiera linki do największych polskich e-księgarni, a także do opiniotwórczych witryn na temat książek. Rekomendator jest powiązany z Podaj.net – serwisem społecznościowym, umożliwiającym darmową wymianę książek.
CoCzytac.pl korzysta z bazy danych Podaj.net, zawierającej obecnie ok. 86 tys. tytułów. Użytkownicy wymieniając się książkami, oceniając je, tworząc własne rankingi i pisząc recenzje, zbudowali przy okazji mapę tysięcy korelacji, które są wykorzystywane przez CoCzytac.pl. Po wpisaniu w pole wyszukiwarki jednego z kryteriów – nazwiska autora, tytułu lub ISBN – mechanizm sprawdza powiązania między użytkownikami Podaj.net i ich gustami czytelniczymi, a następnie przedstawia listę rekomendowanych książek.

„Serwisy opinii i rekomendatory, takie jak CoCzytac.pl, to narzędzia, na których w przyszłości w dużej mierze będzie bazował polski e-handel. Większość osób podczas zakupów szuka bowiem rekomendacji i porady, ale nie ze strony sklepu, tylko innych internuatów. Ten trend stopniowo zaczyna się zadomawiać w polskim internecie, ale wciąż jeszcze daleko nam do skali, na jaką model rekomendacji rozwinął się w innych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych” – mówi Jakub Milewski, twórca serwisów CoCzytac.pl i Podaj.net. – „CoCzytac.pl to mechanizm, który praktycznie każdego dnia się udoskonala, ponieważ internauci ciągle dodają nowe książki do Podaj.net, dokonują wymian i wystawiają opinie, a co za tym idzie tworzą kolejne powiązania między książkami. Każdego tygodnia w bazie Podaj.net przybywa ok. 3 tysięcy tytułów, a w rezultacie serwis po kilkunastu miesiącach od uruchomienia stał sie największą w Polsce platformą wymiany książek z rynku wtórnego. CoCzytac.pl i Podaj.net uzupełniają się i zapewniają sobie wzajemny rozwój – dodaje Jakub Milewski.

Podaj.net to społecznościowy serwis internetowy umożliwiający wymianę książek. Wymianie podlegają tytuły umieszczone w bazie portalu przez samych internautów. Książki wymieniane są w oparciu o system punktów. Zamówione książki są przekazywane pocztą lub osobiście. Obecnie w bazie serwisu znajduje się ok. 86 tys. tytułów, dodanych przez blisko 4 tys. użytkowników. Od startu ponad 30 tys. książek zmieniło właściciela.

Podaj.net został zaliczony przez magazyn Forbes do liderów polskiego Web 2.0. Serwis stworzyli Jakub Milewski i Jarosław Kownacki, działający zawodowo w branży e-commerce i e-marketingu.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry