Codemedia inwestuje w Quartic

Spółka Codemedia kupiła 30 proc. udziałów w firmie Quartic. Inwestycja kapitałowa i partnerstwo produktowe pozwolić mają na rozwinięcie narzędzi z obszaru targetowania kampanii internetowych oraz rekomendacji produktowych.

quarticCałościowa inwestycja Codemedia obejmuje 50 proc. udziału w kapitale zakładowym Quartic – zakup kolejnych 20 proc. udziałów zostanie sfinalizowany do końca bieżącego roku. Środki te mają zapewnić spółce Quartic możliwości rozwoju technologicznego i wejścia w nowy obszar: rozwiązań dedykowanych rynkowi mediowo-reklamowemu.

Quartic specjalizuje się w tworzeniu produktów i usług dla branży internetowej. Flagowy produkt spółki to system personalizowanych rekomendacji dla e-biznesu. System automatycznie gromadzi i analizuje informacje o zachowaniach klientów na stronie internetowej. Na tej podstawie poznaje ich potrzeby i preferencje zakupowe po to, by z obszernego katalogu produktów lub treści przedstawić najlepszą ofertę i ją właśnie zaprezentować. Wśród klientów Quartic są m.in.: Empik.pl, Merlin.pl, Playmobile.pl, Rainbow Tours, Szkla.com, Praktiker.pl.

Dzięki zaangażowaniu Codemedia nacisk rozwoju produktów spółki ma być położony na kierunki związane z rynkiem reklamowym, w szczególności z szeroko rozumianą reklamą efektywnościową. Oprócz Codemedia, aktywnymi udziałowcami Quartic pozostają Data Force Group oraz Divante.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry