Codipay – nowy system płatności mobilnych

Opublikowano: 25 marca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Dziś miał premierę system płatności mobilnych Codipay. Czym chce się wyróżnić? Codipay nie jest kolejnym wirtualnym portfelem, który musimy doładowywać. Dzięki zastosowaniu rozwiązania MasterCard Mobile środki będą pobierane bezpośrednio z powiązanej z rachunkiem bankowym karty.

codipay-

Po utworzeniu konta w systemie jesteśmy proszeni o powiązanie z kontem naszej karty bankowej. Później możemy przystąpić do zakupów – do zawarcia transakcji wystarczy zeskanowanie kodu QR z kupowanego przedmiotu i zatwierdzenie jej PINem. Wkrótce system będzie obsługiwał również płatności z użyciem technologii NFC.

Wiele lat doświadczeń związanych z wdrażaniem systemów oferujących płatności internetowe oraz bezpieczeństwa transakcji i ochrony kart płatniczych pozwala mi stwierdzić, że Codipay stanowi przełom na rynku płatności mobilnych w Polsce. Cieszę się, że Cardprotec S.A. bierze udział w tak wyjątkowym przedsięwzięciu – powiedział Piotr Owczarek, prezes zarządu Codipay oraz Cardprotec.

Spółka CodiLime zrealizowała projekt od strony technologicznej. Cardprotec korzystając z wieloletnich doświadczeń prezesa firmy Piotra Owczarka (m.in. twórcy systemu Dotpay) odpowiada za działania z zakresu business development oraz bezpieczeństwa.

Sylwester KozakCodipay – nowy system płatności mobilnych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.