CoLombo w gdańskiej policji

21.04 o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie Stanowiska Wspomagania Dowodzenia Służbami Policyjnymi w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. W uroczystości wzięli udział: Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa, Prezydenci Trójmiasta, Komendant Wojewódzki oraz przedstawiciele firm Polkomtel oraz ComputerLand.

Wdrożony system umożliwi funkcjonariuszom policji wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych do podstawowych zadań służb policyjnych, czego efektem będzie usprawnienie procesów podejmowania decyzji operacyjnych oraz optymalizacja wykorzystania sił i środków. Autorem i wykonawcą systemu jest firma ComputerLand SA oraz sieć Plus GSM. System kosztował blisko 1 milion złotych, a sfinansowany został przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.
System lokalizacji pojazdów został zainstalowany w 100 samochodach policyjnych. Dzięki zastosowanej technologii dostęp do systemu lokalizacji mają praktycznie wszystkie jednostki pracujące w policyjnej sieci. System jest obsługiwany z dwóch dwumonitorowych stanowisk znajdujących się w Komendzie Miejskiej Policji. Wgląd do systemu ma również Stanowisko Kierowania w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

http://www.computerland.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry