CommScope kupuje Connectivity Solutions

Opublikowano: 23 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma CommScope, Inc. poinformowała o finalizacji zakupu Connectivity Solutions (ACS), stanowiącej część firmy Avaya, Inc. . Nie dotyczy to określonych działań międzynarodowych, które mają zostać zakończone później w w bieżącym roku. Zakup wszedł w życie z dniem 31 stycznia 2004 roku.

Dzięki tej transakcji połączone zostaną dwie działalności zajmujące się rozwiązaniami łączności dla klientów instytucjonalnych oraz okablowaniem stosowanym w hybrydowych sieciach optyczno-koncentrycznych (HFC). Strategiczny zakup umacnia również wiodącą pozycję firmy CommScope jako dostawcy usług typu „last mile”.

„Cieszymy się z rozpoczęcia nowego rozdziału w historii wiodących firm w tej branży, będących jednocześnie pionierami w telekomunikacji – powiedział Frank M. Drendel, prezes i dyrektor naczelny firmy CommScope. – Uważamy, że transakcja ta pozwoli na uzyskanie niezwykłych możliwości współpracy między naszymi firmami oraz powstanie wielu nowatorskich pomysłów, a także podwyższy jakość usług dostarczanych naszym klientom i partnerom biznesowym.”

„SYSTIMAX(R) Solutions, nasza nowa firma zajmująca się łącznością, zdobyła już miano lidera swojej branży w skali światowej – dodał Drendel. – Chcemy wykorzystać jej doskonałe tradycje, dostarczać uzupełniające się technologie oraz skupić się na tej właśnie działalności. Jesteśmy również dumni z faktu, iż nowa grupa CommScope Carrier Solutions(TM) będzie zapewniać dostawcom usług telekomunikacyjnych rozwiązania związane z szafami rozdzielczymi, okablowaniem i innymi urządzeniami.”

Łączna cena zakupu wynosi 250 milionów USD w gotówce, która to kwota ulegnie pewnym zmianom po zakończeniu transakcji, oraz około 1,8 miliona akcji zwykłych firmy CommScope. W momencie ogłoszenia umowy pomiędzy firmami CommScope i Avaya w dniu 27 października 2003 roku, wartość tych akcji oszacowano na 22,9 miliona USD. Natomiast w momencie zamknięcia wspomnianej części działalności w dniu 30 stycznia 2004 roku, akcje wyceniono na 32,8 miliona USD. Dodatkowo firma CommScope przyjmie do 65 milionów USD określonych zobowiązań, głównie związanych z wynagrodzeniami dla pracowników.

http://www.commscope.com

Sylwester KozakCommScope kupuje Connectivity Solutions

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.