ComputerLand zakończył informatyzację polskich szpitali

Opublikowano: 15 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

ComputerLand zakończył realizację kontraktu dla Banku Światowego na dostawę i wdrożenie aplikacji Ruch Chorych i Apteka do 101 polskich szpitali.

Kontrakt o wartości 19 082 308 PLN został sfinansowany ze środków Banku Światowego na mocy umowy konsorcjum ComputerLandu oraz ComputerLandu Zdrowie z Ministerstwem Zdrowia. Projekt zakończono podpisaniem protokołu odbioru – akceptacji końcowej kontraktu z Biurem ds. Zagranicznych Programów Pomocy w Ochronie Zdrowia.

ComputerLand wdrożył programowanie w 101 szpitalach. Specjaliści spółki przeszkolili 5655 użytkowników i 229 administratorów. Szpitale otrzymały 4833 licencji na oprogramowanie Ruch Chorych i Apteka . Cały zespół wdrożeniowy składał się z 200 osób.

„Projekt informatyzacji polskich szpitali był największym przedsięwzięciem wdrożeniowym realizowanym w sektorze opieki zdrowotnej w historii ComputerLandu. Wdrożenie zostało wykonane na czas, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Byliśmy pierwszą firmą, która zakończyła prace przewidziane kontraktem. Projekt realizowany dla Banku Światowego jest dla nas bardzo ważnym doświadczeniem budującym kompetencje ComputerLandu.” powiedział Sławomir Chłoń – Prezes Zarządzający ComputerLandu.

Wdrożone moduły: Ruch Chorych i Apteka usprawniają pracę w polskich szpitalach. System Ruch Chorych umożliwia szpitalowi ewidencję przyjęć, wypisów pacjentów i ich przenosin z oddziału do oddziału. Aplikacja rejestruje też przebieg leczenia pacjentów. System Apteka umożliwia ewidencjonowanie przyjmowanych i wydawanych leków z apteki szpitalnej, informuje o zamówieniach na medykamenty poszczególnych oddziałów szpitalnych, a także zawiera wszystkie informacje dotyczące danego leku (cena, opakowanie, dawkowanie itp.). Aplikacja zarządza także gospodarką apteki szpitalnej, co umożliwia np. zamówienie z wyprzedzeniem brakujących leków.

ComputerLand jest liderem w zakresie rozwiązań informatycznych na rynku zdrowia w Polsce, z najwyższym udziałem w sprzedaży oprogramowania na ten rynek, które dotąd realizowała spółka oraz spółka zależna ComputerLand Zdrowie. Od 1 stycznia 2002 roku ComputerLand Zdrowie został włączony do struktur ComputerLandu. Systemy informatyczne spółki wspierają działalność 8 Kas Chorych, ponad 300 szpitali, kilkuset publicznych i niepublicznych placówek opieki zdrowotnej i gabinetów lekarskich oraz kilkunastu wojewódzkich i regionalnych ośrodków analitycznych statystyki medycznej.

http://www.computerland.pl

Sylwester KozakComputerLand zakończył informatyzację polskich szpitali

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.