Coraz więcej chińskich internautów

Według danych chińskiego centrum informacji o sieci internetowej (CNNIC) liczba użytkowników internetu w Chinach osiągnęła poziom 513 mln osób. W drugiej połowie 2011 roku wśród populacji intarnautów znalazło się 28 mln nowych użytkowników.

Coraz więcej chińskich internautów 1Penetracja internetu w Chinach pod koniec roku 2011 wynosiła 38,3 proc., wzrost w stosunku do 2010 roku wyniósł więc 4 proc. Dla porównania można przytoczyć współczynnik penetracji sieci dla USA, gdzie wynosi on 78,2 proc.

Chińscy internauci korzystają w większości z kilku urządzeń mających dostęp do internetu. Należy zwrócić uwagę na fakt, że procent osób używających do tego celu komputerów stacjonarnych spadł do 73,4 proc., podczas gdy liczba osób używających notebooków utrzymywał się na niezmienionym poziomie 46,8 proc.

Wzrost w dostępie do internetu widoczny jest przede wszystkim wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Aktualnie w posiadaniu mobilnego internetu jest 355 mln Chińczyków. Jest to zatem więcej niż wielkość całej ludności Stanów Zjednoczonych.

Z kolei najbardziej popularnymi aplikacjami internetowymi są przede wszystkim wyszukiwarki i komunikatory. Ogromnym powodzeniem cieszą się chińskie mikroblogi. Liczba używających tej formy komunikacji osiągnęła 250 mln osób. Jest to zatem ogromny wzrost w stosunku do 2010 roku, w którym liczba ta wynosiła 63 mln.

Dane podane przez CNNIC mogą być jednak zawyżone, gdyż statystyki uwzględniają wszystkich mieszkańców Chin powyżej 6. roku życia, którzy byli połączeni z internetem w ciągu ostatnich 6 miesięcy.


Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry