Cybernetyczny wyścig zbrojeń

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował artykuł zatytułowany “Cybernetyczny wyścig zbrojeń” autorstwa dyrektora generalnego firmy – Jewgienija Kasperskiego.
Dzisiaj cyberprzestępcy wykonują swoje operacje w taki sam sposób, w jaki prowadzi się legalne interesy: zlecają zadania na zewnątrz, obserwują marże i redukują koszty. W rezultacie, szkodliwe oprogramowanie zalewające obecnie Internet jest zupełnie inne niż to znane z poprzednich lat.

W swoim artykule Jewgienij przygląda się światu twórców szkodliwego oprogramowania. Dowiemy się w jaki sposób tworzą i prowadzą swój interes. W każdej konfrontacji istotne jest zrozumienie przeciwnika. Artykuł ten pozwoli zrozumieć wroga każdemu, kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo lub zainteresowany tą kwestią. Jewgienij rozpoczyna od analizy sposobów prowadzenia biznesu przez cyberprzestępców, tak aby ich operacje były maksymalnie opłacalne. Po przeanalizowaniu strony biznesowej Kasperski przechodzi do omówienia niektórych narzędzi wykorzystywanych przez twórców szkodliwego oprogramowania w celu przeniknięcia najnowszych mechanizmów obrony. Na koniec autor prezentuje kilka koncepcji odnośnie tego, co jest potrzebne, aby kontrolować problem cyberprzestępczości w dłuższej perspektywie czasowej.

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry